“Київстар” запускає першу в Україні мережу точного позиціонування RTK

Новини

Мобільний оператор “Київстар” до кінця вересня запустить сервіс точного позиціонування RTK (Real-Time Kinematic), який, як очікують, найперше буде затребуваним в аграрному й оборонному секторах.

Про це повідомив президент компанії Олександр Комаров на зустрічі бізнес-лідерів “EBA Global Outlook: Нова економіка України”, організованій Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА), передає “Інтерфакс-Україна”.

“Цього місяця ми запускаємо першу мережу RTK. Це датчики, які дають дуже високу точність GPS-сигналу в Україні. Запускаємо разом з американською компанією…”, – повідомив Олександр Комаров.

За його словами, очікується, що найбільшим замовником сервісу стане агросектор.

“Технологія дасть змогу техніці працювати з точністю до двох сантиметрів”, – зазначив Комаров.

Президент “Київстар” висловив сподівання, що великим замовником послуги може також бути, зокрема, оборонний сектор.

“Ми сподіваємося, що великим замовником цієї послуги можуть бути наші сили оборони – там теж є запит на точне позиціонування”, – сказав він.

За словами Комарова, “Київстар” спільно з Міноборони вже реалізує великий пілотний проєкт із використанням супутникового зв’язку.

Технологія RTK (Real-Time Kinematic) опрацьовує сигнал навігаційної супутникової системи (GNSS, Global Navigation Satellite System) і допомагає онлайн у реальному часі отримувати координати для техніки з точністю 2,5 см. RTK-система складається з мережі наземних базових GNSS-станцій, програмного забезпечення, супутникової антени, джерела безперебійного живлення та засобів зв’язку.

Коментар “Спейс-Інформ”:

На жаль, Олександр Валерійович Комаров не в курсі, що в Україні вже працюють декілька наземних навігаційних мереж, що забезпечують моніторинг сигналів ГНСС та формують координатні виправлення для уточнення місць розташування користувачів.

До державних навігаційних мереж відносяться: Система координатно-часового і навігаційного забезпечення ДКА України, Українська постійно діюча мережа спостережень ГНСС Держгеокадастру та наукові мережі Головної астрономічної обсерваторії НАН України і Національного університету «Львівська політехніка».

До найбільш розвинутих приватних мереж ГНСС-станцій відносяться: NGS NET – регіональна система високоточних супутникових геодезичних вимірювань на території Харківської області; RTK HUB – мережа ГНСС-станцій ТОВ «ТНТ ТПІ»; System.NET – мережа ГНСС-станцій ПрАТ «Систем Солюшнс»; ZAKPOS – мережа ГНСС-станцій на території Західної України.

ПЕРШОЮ навігаційною мережею в України була наукова мережа Головної астрономічної обсерваторії НАН України, створена під керівництвом академіка Я.С. Яцківа.

Поділитися новиною: