NASA скасувало вихід у відкритий космос астронавтів на МКС

Новини

Представники NASA на прес-конференції, що відбулася 18 червня, розповіли про поточну ситуацію на Міжнародній космічній станції (МКС). Зокрема, стало відомо, що ювілейний вихід у відкритий космос астронавтами було перенесено на іншу дату через невеликі проблеми зі скафандром. Також стало відомо, коли повернуться на Землю члени екіпажу першої пілотованої місії космічного корабля Starliner компанії Boeing, пише Фокус із посиланням на Space.

Як повідомила під час пресконференції керівник програми NASA щодо МКС Дана Вайгель, 90-й вихід у відкритий космос із борту МКС, який мав відбутися 13 червня, скасували і перенесли на іншу дату.

Астронавти NASA Трейсі Дайсон і Меттью Домінік уже перебували в скафандрах і готувалися до виходу у відкритий космос, але приблизно за годину до запланованого часу все довелося скасувати. Виявилося, що коли Домінік одягнув свій скафандр, то він відчув деякий дискомфорт. Проблему зі скафандром не вдалося вирішити того ж дня.

Вихід у космос було скасовано заздалегідь, адже якби в астронавта виникли проблеми зі скафандром за межами станції, то це створило б загрозу для його безпеки, пояснила Вайгель. Тепер Дайсон готуватиметься до виходу у відкритий космос уже з астронавтом NASA Майкком Барраттом, який запланували на 24 червня.

Планувалося, що цього літа астронавти МКС здійснять три виходи за межі станції, але тепер їх буде лише два. За словами Вайгель, запас кисню на МКС був розрахований на три виходи у відкритий космос, але під час підготовки астронавтів 13 червня, було витрачено майже повну кількість кисню, необхідну для одного виходу за межі станції.

Також стало відомо про те, коли на Землю повернуться астронавти NASA Баррі Вілмор і Суніта Вільямс, які прибули на МКС ще 6 червня на борту космічного корабля Boeing Starliner. Це був перший пілотований політ цього корабля, який зіткнувся з кількома витоками гелію з його рухових систем. Двоє астронавтів мали повернутися на Землю через тиждень після прибуття на МКС, але проводилися перевірки працездатності корабля. Спочатку повернення екіпажу корабля Starliner планували здійснити 22 червня, але тепер стало відомо, що цей політ відбудеться, можливо, 26 червня, а можливо і раніше.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: