Ракета-носій Ariane 6 здійснила перший політ

Головні теми

Перший запуск нової важкої ракети-носія Ariane 6, створеної фахівцями Європейського космічного агентства (ESA) та компанії Arianspace, відбувся 9 липня з космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Про це повідомляє Український телекомунікаційний портал.

Під час дебютної місії на навколоземну орбіту було виведено макет корисного навантаження, а також низку невеликих супутників (кубсатів).

Європейці чекали на запуск Ariane 6 досить довго. Розробка ракети розпочалася наприкінці 2014 року, а її перший політ спочатку планувався на 2020 рік. Але терміни зрушили через технічні проблеми та пандемію COVID-19. Ці затримки призвели до того, що запуск Ariane 6 не збігся з виведенням з експлуатації ракети Ariane 5, яка свій 117-й та останній політ здійснила у липні 2023 року. Після виведення з експлуатації Ariane 5 єдиною орбітальною ракетою, що діє, в Європі залишилася ракета-носій для малих супутників Vega.

Така ситуація не влаштовувала європейських космічних чиновників, котрі не хотіли залежати від ракети Falcon 9 компанії SpaceX чи інших іноземних ракет для виведення великих вантажів на орбіту. Тому вони з нетерпінням чекали на запуск Ariane 6.

У ніч на 10 липня у мережі з’явились кадри загадкового об’єкта, що світиться, в небі над Україною. Виявилося, що українці мали змогу спостерігати проліт другого ступеня РН Ariane 6.

Фото: The Alpha Centauri/Twitter

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: