Запуск космічного корабля Starliner відклали за три хвилини до старту

Новини

У США за кілька хвилин до старту вкотре скасували перший запуск космічного корабля Starliner з астронавтами на борту. Він мав злетіти з космічної станції на мисі Канаверал вдень у суботу, 1 червня, повідомляє Korrespondent з посиланням на The Hill.

Зазначається, що запуск відклали, коли до кінця зворотного відліку залишалося  3 хвилини 50 секунд.

Система, яка називається секвенсор наземного запуску, не завантажилася в правильній робочій конфігурації після переходу до підрахунку терміналів.

На борту Starliner знаходилися астронавти NASA  – 58-річна Суніта Вільямс та 61-річний Баррі Вілмор.

Місія Starliner мала стартувати 6 травня, але була скасована через проблему з клапаном, що призвело до затримки історичного зльоту. 14 травня місію знову відклали – цього разу через витік ракетного палива та додаткові випробування.

У разі вдалого завершення тестовий політ Starline наблизить Boeing до регулярних польотів на Міжнародну космічну станцію та назад. Планується, що астронавти мають взяти участь, зокрема, в дослідженнях фізіологічного впливу космічних польотів на людину. Долетіти до Міжнародної космічної станції вони мають приблизно за 26 годин, а пробудуть на ній близько тижня.

Boeing має кілька резервних дат запуску: 2, 5 і 6 червня. Але в компанії не підтвердили, чи здійснять повторний запуск у неділю. Це залежить від аналізу даних для визначення того, що стало причиною суботнього збою.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: