Космічний корабель Starliner прибув на МКС

Новини

6 червня о 20:34 за київським часом космічний корабель Boeing Starliner успішно зістикувався з МКС, але його п’ять реактивних двигунів вийшли з ладу, що затримало стикування з космічною станцією більш ніж на годину, пише Фокус із посиланням на New Atlas.

Корабель стартував на ракеті Atlas V United Launch Alliance (ULA) 5 червня 2024 року з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Попри те, що в одному з двигунів було помічено невеликий витік гелію, запуск у середу відбувся без пригод. Космічний корабель з астронавтами NASA Бутчем Вілмором і Суні Вільямс успішно дістався до орбіти.

Перші проблеми виникли, коли астронавти провели серію маневрових випробувань, прямуючи до космічної станції. Згідно зі звітом NASA, п’ять двигунів, які відповідають за маневри корабля, вийшли з ладу. Також було виявлено витік гелію на додаток до того, який знайшли ще до зльоту корабля.

Після консультацій з інженерами Boeing і NASA екіпажу вдалося перезапустити чотири з п’яти двигунів, а також усунути витоки гелію. Таким чином стикування з МКС істотно затягнулося.

У NASA підкреслили, що немає жодних ознак того, що виниклі технічні проблеми негативно позначаться на перебуванні астронавтів на МКС або на їхньому поверненні додому.

“Ми будемо обережні з цим кораблем, прислухаючись до того, що нам говорять його системи. Поки що Starliner говорить нам, що все гаразд, але ми нічого не сприймаємо як належне”, — заявив керівник програми Starliner Марк Наппі з Boeing.

Якщо інша частина польоту пройде добре, то Starliner буде сертифікований для виконання тривалих місій астронавтів на орбітальну лабораторію NASA.

Boeing отримав контракт на 4,2 млрд доларів на виконання саме цього завдання ще 2014 року. SpaceX також отримала контракт на суму 2,6 млрд доларів.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: