Уродженка України полетить у космос

Новини

У п’ятницю, 26 січня, із космодрому “Америка” (штат Нью-Мексико, США) в суборбітальний політ вирушить космічний літак компанії Virgin Galactic. На борту літака перебуватимуть четверо космічних туристів, зокрема й уродженка Одеси, нині громадянка США, хімікиня Ліна Бороздіна. Це буде вже шоста туристична місія компанії Річарда Бренсона, і вона отримала назву Galactic 06.

Про це повідомляє Фокус.

Космічний літак VSS Unity виведе на висоту приблизно 15 км літак-носій VSS Eve, після чого він самостійно відправиться на висоту близько 85 км. Фактично це ще не космос, і такий політ вважається суборбітальним. Адже сам космос починається на висоті 100 км. Хоча щодо цього точаться дискусії, адже деякі вчені вважають, що початок космосу розташований на висоті 80 км. У будь-якому разі подібні польоти від Virgin Galactic називають польотами в космос.

Сам політ триватиме півтори години, і туристи зможуть на кілька хвилин відчути невагомість, перш ніж повернутися назад на Землю. Як уже писав Фокус, у 2021 році вартість квитка на космічний літак VSS Unity становила 250 тисяч доларів, ще раніше — 200 тисяч доларів, а вже торік квитки продавалися за ціною 450 тисяч доларів.

Як зазначено на сайті компанії Virgin Galactic, 26 січня в космос полетять четверо туристів: троє зі США й один із Австрії. Але один турист вказаний як приватний астронавт із України та Лас-Вегаса (США).

Ця туристка — уродженка Одеси, громадянка США, хімікиня Ліна Бороздіна. На своїй сторінці в Instagram вона поділилася фотографіями, які пов’язані з майбутнім польотом. На одному зі знімків Бороздіна показує нашиті на рукаві льотного костюма прапори України та США.

Журналу Esquire Бороздіна розповіла, що коли вона росла в Одесі, то ідея полетіти в космос була схожа на поїздку в “Діснейленд”. І вона мріяла вирушити в космос із самого дитинства.

“До шести років я знала всі сузір’я. Мала Ведмедиця було моїм улюбленим, тому що його було так важко знайти. Але все ж одне з моїх улюблених занять — це лежати й дивитися на чорне небо. Нескінченність космосу дає мені позитивні відчуття”, — розповіла Бороздіна.

У своєму профілі на Linkedin Бороздіна вказала, що вона закінчила Одеський національний політехнічний університет.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: