Firefly Aerospace успішно випробувала ракетний двигун Miranda для РН Antares 330

Новини

Компанія Firefly Aerospace успішно провела перше випробування свого нового ракетного двигуна Miranda, який видав потужний зелений факел полум’я. Про це повідомляє Liga.net з посиланням на Space.

Цей двигун планується використовувати на ракеті Antares 330 компанії Northrop Grumman, а також на середній ракеті-носії (MLV), розробленій обома компаніями. Нова ракета Antares 330 призначена для доставлення вантажу на Міжнародну космічну станцію, а MLV зможе переносити більший корисний вантаж на низьку орбіту. Перші польоти Antares 330 та MLV плануються на 2025 рік.

Antares 330/MLV має замінити Antares 230, яка використовувала російські ракетні двигуни та українські перші ступені. Через те, що вторгнення Росії в Україну триває, компанія Northrop Grumman у 2022 році оголосила, що розробить повністю американську версію ракети. Наразі перший політ Antares 330 заплановано на середину 2025 року, а перший рейс MLV має відбутися наприкінці 2025 року.

Керівництво Northrop Grumman вже вважає, що ці ракети змінять правила гри в космічних запусках. До цього Firefly Aerospace також запустила успішну місію на замовлення Космічних сил США та розробляє місячний посадковий модуль Blue Ghost для місії на Місяць від NASA. Крім того, варто зазначити, що назва компанії та нового двигуна виникла через культовий телесеріал “Світлячок”.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: