Відбувся успішний пуск РН «Антарес»

Новини

7 листопада о 12 годині 32 хвилини за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся другий у 2022 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес». Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3729 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції (МКС).

Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «ВО ПМЗ» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), ТОВ «ЧЕЗАРА ТЕЛЕМЕТРІЯ», «РАПІД» (Чернігів) та iн. на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Підготовку PH «Антарес», її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП «КБ «Південне», ДП «ВО ПМЗ» та НВО «Хартрон-АРКОС». На ДП « КБ «Південне» фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації, і, як наслідок, в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

Космічний корабель Cygnus місії NG-18 отримав ім’я на честь Саллі Райд (1951-2012), першої американської жінки-астронавтки.

Цільові завдання місії NG-18:

• Основне завдання – доставлення корисного вантажу на МКС, вивезення з МКС та утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.

• Виведення перших супутників Уганди (PEARLAFRICASAT-1) та Зімбабве (ZIMSAT-1), які було розроблено в рамках програми BIRDS – міжгалузевого проекту країн, що не здійснюють польоти в космос.

• Корекція параметрів орбіти МКС за допомогою пристикованого до станції космічного корабля Cygnus.

Цього разу космічний корабель Cygnus доставить вантаж для проведення наступних досліджень на космічній станції:

– дослідження з тривимірного друку тканин людини в космосі;

– дослідження щодо використання мікрогравітації для кращого розуміння катастрофічних грязьових потоків, що виникають після великих пожеж;

– дослідження щодо впливу мікрогравітації на роботу яєчників;

– експеримент, що вивчає, чи можуть зміни, які проходять рослини, що вирощуються в космосі, в цілях адаптації до умов мікрогравітації, передаватися через насіння наступному поколінню рослин. 

Стикування корабля з МКС має відбутися 9 листопада. 

Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 17 разів, 16 з них – успішно.

Завдяки спільній роботі українських і американських інженерів, які об’єднали дві різні школи створення ракетної техніки, вдалося у короткі строки створити надійну, ефективну і доступну комерційну ракету-носій для місій з доставляння корисного вантажу на МКС у рамках програм NASA COTS (комерційні послуги орбітального транспортування) і CRS (комерційні послуги постачання). Це забезпечило міжнародну команду астронавтів провізією та обладнанням, необхідним для функціонування МКС та реалізації на станції науково-дослідних програм.

Докладніше про участь України в програмі «Антарес»: https://space.com.ua/2020/02/17/tehnologiyi-rn-zenit-u-programi-antares/

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: