У космос відправили насіння для виведення адаптованих до змін клімату культур

Новини

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) та Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) відправили [на ракеті-носії “Антарес”] на Міжнародну космічну станцію насіння в рамках розробки нових сільськогосподарських культур, здатних адаптуватися до зміни клімату на Землі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті МАГАТЕ.

“Я сподіваюся, що цей експеримент призведе до прориву: результатів, якими ми вільно поділимося з вченими, та нових культур, які допоможуть фермерам адаптуватися до змін клімату та покращити продовольче забезпечення”, – заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

На МКС було відправлено насіння арабідопсісу, рослини, яка зазвичай використовується в генетичних експериментах завдяки її унікальними особливостям, та сорго – зерно, насичене поживним речовинами, яке використовується як їжа людиною, як корм для тварин та для виробництва етанолу. Насіння з лабораторій МАГАТЕ та ФАО буде піддаватися впливу всередині та поза межами космічної станції протягом близько трьох місяців в умовах, які панують в космосі – мікрогравітації, космічного випромінювання та екстремально низьких температур.

Після повернення насіння на Землю вчені в спільному центрі ядерних методів ФАО/МАГАТЕ виростять його та дослідять на предмет наявності корисних рис для кращого розуміння мутацій, спричинених космосом у рослинного насіння, та виявлення нових сортів, здатних адаптуватися до зміни земних умов, пов’язаних зі зміною клімату.

В рамках експерименту буде вперше проведено геномний та біологічний аналізи насіння, які зазнали впливу комічного мутагенезу. На Міжнародній космічній станції насіння перебуватиме в унікальних умовах, які неможливо відтворити в лабораторії на Землі. Однією з цілей експерименту є також порівняння такого насіння з тим, що зазнавало впливу радіації в лабораторних умовах для вивчення ДНК та змін росту.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: