Японія законодавчо дозволила видобувати та використовувати космічні ресурси

Новини

Парламент Японії ухвалив закон, що дозволяє компаніям видобувати й використовувати космічні ресурси.

Про це передає Укрінформ з посиланням на SpaceNews.

Законопроєкт отримав підтримку двох найбільших політичних сил країни – керівної Ліберально-демократичної партії та Конституційно-демократичної партії.

Документ, відомий як Закон про сприяння підприємницькій діяльності, пов’язаній з дослідженням і освоєнням космічних ресурсів, надає японським компаніям дозвіл на пошук, видобуток і використання різних космічних ресурсів. Фірми, які хочуть цим займатися, мають отримати дозвіл від японського уряду.

«Ми з ентузіазмом підтримуємо ухвалення закону Японії про космічні ресурси й аплодуємо… за вжиття швидких заходів, щоб очолити світ у цьому починанні», – сказав виконавчий директор компанії Ispace, що базується в Токіо і займається розробкою місячних апаратів, Такеші Хакамада.

Ухвалений документ аналогічний Законові про конкурентоспроможність комерційних космічних запусків, ухваленому Конгресом США у 2015 році. Цей закон надає американським компаніям права на ресурси, які вони видобувають. Відтоді подібні закони також ухвалили Люксембург і Об’єднані Арабські Емірати.

Усі чотири країни підписали так звану міжнародну Угоду Артеміди, яка дає можливість видобувати й використовувати космічні ресурси.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: