Туреччина допоможе добудувати Ан-225 “Мрія”

Новини

Турецька сторона на переговорах між президентами двох країн, які відбулися недавно в Анкарі, повідомила про інтерес до можливості добудови другого екземпляра найбільшого в світі транспортного літака Ан-225 “Мрія”, повідомив Interfax віце-прем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

“Зовсім екзотичною для мене була ситуація, коли в цьому візиті ми торкнулися з президентом Туреччини питання добудови другої “Мрії”: навіть незважаючи на ту суму, скільки я сказав це коштуватиме, турецька сторони сказала, що продовжимо обговорювати”, – повідомив Уруський на прес-конференції в Києві.

За його словами, очікуються переговори експертів з цього питання.

“Руслани” (Ан-125 – ІФ) добудувати не можемо, нові побудувати не в силах. “Мрію” можемо добудувати і теоретично, і практично”, – сказав віце-прем’єр.

Він додав, що також йдеться про можливість закупівлі середнього транспортного літака Ан-178, оскільки у Туреччини є зацікавленість у стратегічних транспортних літаках.

Ан-225 “Мрія” (кодове ім’я НАТО – “Козак”, англ. Cossack) – найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ Антонова. Ан-225 з максимальною спорядженою масою 640 тонн, є найважчим літаком у світі. У листопаді 2004 року Міжнародна авіаційна федерація внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.

У квітні цього року представники “Антонова” повідомили президенту України Володимиру Зеленському, що на сьогодні “в металі” є другий літак, схожий на Ан-225, проте його добудову ще у 2012 році оцінювали у $460 млн зі старими аналоговими технологіями, тому на сьогодні для вантажних перевезень його добудовувати недоцільно.

Водночас представники “Антонова” нагадали, що Ан-225 створювався для цільового використання як носій космічного апарату “Буран” і доцільно розглянути можливість використання його в проекті “Повітряний старт” для запуску космічних апаратів з висоти 12 тис. м.

Уруський у липні в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” також підтримав ідею “Повітряний старт” як можливу національну ідею, враховуючи напрацювання України в авіапромі та ракетно-технічній галузі.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: