Тривають спроби заглибитись під поверхню Марсу

Новини науки і техніки

Інженери Лабораторії реактивного руху NASA і DLR (Німецького аерокосмічного агентства) продовжують роботу по відновленню діяльності теплового зонду, відомого як «кріт», встановленого на апараті InSight, що працює на Марсі з листопада 2018 року, пише Root Nation.

Для коректної роботи інструменту потрібно протягнути стрічку датчиків на глибину від 3 до 5 метрів, проте з лютого 2019 року інженери місії намагаються вирішити проблеми з проходженням бура. Зараз тверда частина бура зникла під поверхнею завдяки зусиллям ковша роботизованої руки InSight, яким інженери притискали бур.

Однак недавно ківш уперся в стінки ями, тому далі бур повинен був заглиблюватися сам. Сесія ударів, проведена 20 червня, показала, що бур, мабуть, став битися об ківш знизу, відскакуючи від дна ями – це видно по зсуву піщинок на дні ковша, викликаному постукуванням знизу.

Найближчим часом роботизована рука буде відведена від ями, щоб інженери за допомогою встановленої на ній камері змогли вивчити дірку і стан бура в ній. Буру необхідно тертя стінок ями, щоб заритися глибше, але структура верхньої частини грунту на даній ділянці така, що вона не дає достатнього охоплення стінками ями бура, через що він відскакує. Ймовірно, доведеться за допомогою все тієї ж руки зіскрібати грунт з ями, щоб поміщати його туди і створювати ущільнення.

Крім того, за допомогою камери команда місії хоче оцінити стан сонячних панелей InSight, що не фотографувалися з 17 липня 2019 року. Рiвень їх запиленості важливий для оцінки енергоефективності батарей.

Також камера на руці буде використовуватися для стеження за марсіанським небом в пошуках метеорів і метеоритів, i для зв’язку їх з сейсмічними сигналами, які може фіксувати чутливий прилад SEIS InSight.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: