«Союз-5» назвали непотрібною ракетою

Новини

Колишній генеральний директор і генеральний конструктор державного космічного науково-виробничого центру імені М.В. Хрунічева Володимир Нестеров вважає перспективну ракету-носій середнього класу «Союз-5» безперспективною.

«Я думаю, що «Союзу-5» не буде в зв’язку з тим, що він нікому не потрібен. Я всіма руками за «Союз-СПГ». Є неправильний «Союз-5» і є правильний «Союз-СПГ». Тільки ця ракета знову потребує серйозних коректив з точки зору її створення. Її потрібно робити абсолютно на нових технічних принципах, щоб ми могли докладно і коректно конкурувати на світовому пусковому ринку. В обов’язковому порядку з багаторазовим першим ступенем, з композитними баками, використанням всіх сучасних технічних досягнень.

«Ангара» однозначно відвоює шматок від ринку при правильній стратегічної лінії її виробництва і використання. Якщо не буде «Союзу-5», «Союзу-6», «Союзу-7», надважких носіїв і багато чого ще… В якій країні є кілька легких носіїв? В Росії. «Союз-2.1в», «Ангара», «Рокот». Ми багата країна. В якій країні є і буде кілька ракет середнього класу: «Союз-2», «Ангара-А3», «Союз-5» і «Союз-6»? «Ангара-А3» готова, там треба математику тільки поміняти. Всі роботи обійдуться в 800 мільйонів рублів. Навіщо нам при цьому «Союз-5»?, – заявив Володимир Нестеров в інтерв’ю РІА Новини.

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що перший варіант ракети на метані планують побудувати в Росії в 2024 році, а в 2025 році провести перший пуск нової ракети.

Довідка “Спейс-Інформ”:

Володимир Євгенович Нестеров – колишній начальник управління засобів виведення, наземної космічної інфраструктури та коопераційних зв’язків Роскосмоса. Він координував роботи за проектом «Наземний старт» і доопрацювання ракети “Зеніт”.
У 2005-2012 рр. – Генеральний директор, в 2009-2014 рр. – Генеральний конструктор ДКНВЦ ім. М.В. Хрунічева.

За роботи за «Наземним стартом» В.Є. Нестеров був нагороджений українським орденом «За заслуги» III ступеня.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: