Українські фахівці беруть участь у підготовці до 13-го пуску ракети-носія «Антарес» у США

Новини

На початку квітня, у самий розпал коронавірусної інфекції COVID-19, з України до США прибула група фахівців Конструкторського бюро «Південне», переважна більшість з яких це молодь. Їх завдання на відрядження – підготувати до чергового пуску ракету-носій «Антарес», яка на замовлення NASA два рази на рік доставляє вантажі на МКС. 

Чим саме займаються українські фахівці у Центрі космічних польотів? Про це сьогодні КБ «Південне» поділилося на своїй сторінці у Facebook.⠀

Звичайно, спочатку було 2 тижні карантину. У зв’язку зі вказівкою мерії о. Чинкотиг (штат Вірджинія) про заборону проживання на території острова нерезидентів на період дії карантину, наша команда молодих фахівців ДП «КБ «Південне» в складі 16 чоловік була розміщена в готелі Residence Inn Marriott (м. Солсбері, штат Меріленд) в окремих комфортабельних номерах з усіма зручностями. Крім того в готелі для них були доступні на весь час перебування тренувальний зал і спортивний майданчик.

Після завершення двотижневого карантину наші фахівці приступили до виконання робіт вже безпосередньо у Центрі космічних польотів на острові Воллопс, де розпочали проводити випробування систем основної конструкції першого ступеня РН «Антарес»: операції по приведенню наземного випробувального обладнання систем вимірювань і керування в готовність до електровипробувань; автономні перевірки бортової системи керування і бортової системи вимірювання; спільні випробування бортових систем керування і вимірювання та спільні випробування систем вимірювання, керування та системи керування компанії «Орбітал».

Також команда КБ супроводжує монтажно-стикувальні роботи по збиранню систем основної конструкції першого ступеня РН «Антарес», проводить перевірки систем основної конструкції першого ступеня РН «Антарес» на герметичність, перевірку стикування відсіку утримання до основної конструкції першого ступеня РН «Антарес», виконує роботи з монтажу на відсік утримання комплектуючих елементів та приведенню механізмів утримання в робоче положення та багато-багато інших робіт і заходів без яких пуск «Антареса» просто не відбудеться.

Усі наші хлопці та дівчата здорові і працюють у бадьорому настрої, незважаючи на все ж таки трохи незвичний режим роботи через обмежувальні заходи карантину.⠀

Нагадаємо, що для недопущення зриву місії NG-14, через посилені карантинні заходи, розробник ракети, компанія Northrop Grumman, у координації з КБ «Південне» та Посольством України в США відправила за українськими фахівцями чартерний літак:  https://space.com.ua/2020/04/14/ukrayinski-fahivtsi-budut-brati-uchast-u-pidgotovtsi-do-zapusku-raketi-nosiya-antares-u-ssha/

РН «Антарес» складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь). Основну конструкцію першого ступеня (ОКПС) PH «Антарес» розробило ДП «КБ «Південне», а виготовляє ДП «ВО «ПМЗ» у кооперації з низкою українських підприємств.

13-й пуск РН “Антарес” заплановано на 7 вересня 2020 року.

Докладніше про історію проекту «Антарес»: https://space.com.ua/2020/02/17/tehnologiyi-rn-zenit-u-programi-antares/

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: