Міноборони хоче обмежити супутникові зйомки над Україною для протидії космічній розвідці РФ

Новини

Міністерство оборони України готує механізм обмеження розвідувальних космічних можливостей країни-агресора.

Про це повідомляє МОУ, передає Укрінформ.

“З початку повномасштабного вторгнення зафіксовано вже понад сотню «співпадінь», коли супутник вилітав для знімків конкретної території, а за кілька днів (іноді тижнів) це місце обстрілювала РФ. Після цього супутник знову прямував на місце для фіксування масштабів обстрілу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі випадки можуть бути свідченням того, що Росія купує супутникові знімки об’єктів на території України через компанії-посередники.

«Майже щодня Росія завдає ударів по території України. Для пошуку цілей та для перевірки результатів ударів Росія використовує супутникові дані. Західні санкції діють, космічні розвідувальні спроможності Росії знижуються. Наші експерти припускають, що через це ворог шукає додаткові можливості і, ймовірно, купує космічні знімки через треті компанії – зокрема, через західні. У цьому контексті одним із рішень може бути обмежити супутникову зйомку над Україною. Ми готові запропонувати механізм, що не вплине на розвиток ринку і стане вирішенням цієї ситуації», – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко у коментарі американському виданню The Atlantic.

Міністерство оборони опрацьовує міжнародні нормативно-правові механізми та запропонує конкретні кроки для протидії застосування космічної розвідки у війні проти України, зауважила вона.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: