SpaceX відправила туристів на МКС, серед яких перший астронавт з Туреччини

Головні теми

19 січня 2024 року компанія SpaceX запустила корабель Crew Dragon з космічними туристами, серед яких перший турецький астронавт Альпер Гезеравчі, на Міжнародну космічну станцію в рамках останньої комерційної місії техаського стартапу Axiom Space.

Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на Reuters.

Зазначається, що капсула SpaceX Crew Dragon з квартетом Axiom стартувала на ракеті Falcon 9 з Космічного центру NASA імені Кеннеді на мисі Канаверал.

Плани місії Axiom-3 передбачають, що екіпаж проведе близько 14 днів у мікрогравітації на борту МКС, проводячи понад 30 наукових експериментів, багато з яких зосереджені на вивченні впливу космічних польотів на здоров’я і хвороби людини.

Місія стала третім подібним польотом, організованим х’юстонською компанією Axiom за останні два роки, оскільки компанія розвиває свій бізнес з доставки на навколоземну орбіту астронавтів, спонсорованих іноземними урядами і приватними підприємствами.

Компанія бере зі своїх клієнтів щонайменше 55 млн доларів за кожне місце астронавта.

До складу екіпажу увійшли командир корабля Майкл Лопес-Алегріа (ексастронавт NASA), полковник військово-повітряних сил Італії Вальтер Вілладеї, громадянин Швеції Маркус Вандт і пілот військово-повітряних сил Туреччини Альпер Гезеравджи, який стане першим астронавтом в історії країни.

Нагадаємо, що Майкл Лопес-Алегріа приїжджав до до Києва 27 лютого 2018 року на запрошення Леоніда Каденюка, який помер за місяць до цього. Астронавт зустрівся з Головою Державного космічного агентства України Павлом Дегтяренком, з яким обговорив питання, які ініціював свого часу Леонід Костянтинович: підготовка астронавтів за американською програмою, доля Міжнародної космічної станції після 2024 року, створення приватних модулів на майбутній орбітальній станції та участь України в цих проектах.

  

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: