У Житомирі відзначили 117-річчя від дня народження Сергія Павловича Корольова

Головні теми

12 січня весь світ традиційно вшановує пам’ять геніального конструктора, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова, який у 1907 році народився у Житомирі.

Сьогодні у Житомирі пам’ять видатного українського вченого вшанували покладанням квітів до пам’ятника С.П.Корольову та до бюста біля Національного музею космонавтики. Після цього урочистості продовжилися у самому музеї.

Про це повідомляється на сайті Житомирської обласної ради.

Участь у заходах взяли заступник голови обласної ради Володимир Ширма, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко разом із заступниками, секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський, депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак, начальник Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова Олександр Левченко, представники виконавчого апарату Житомирської обласної ради, керівники структурних підрозділів Житомирської ОВА та міськради, громадськість, ЗМІ.

У своєму вітальному слові Володимир Ширма зазначив, що Сергій Павлович Корольов  був однією з найвеличніших постатей ХХІ століття, гордістю нашої області та всієї України, він здійснив споконвічну мрію людства – піднятися до зірок. Він був та завжди залишатиметься справжнім українцем, батьком української космонавтики. Також Володимир Васильович закликав докладати максимум зусиль, аби наступні покоління достеменно знали про Сергія Корольова та його досягнення.

Під час заходу Володимир Ширма відзначив Подякою голови Житомирської обласної ради Жежеру Наталію Василівну, провідного наукового спеціаліста відділу обліку музейних цінностей Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи, високу громадянську свідомість та з нагоди 60-річчя з Дня народження.

Також з нагоди 117-ї річниці від дня народження Сергія Корольова сьогодні у Національному музеї космонавтики  відбулося підписання Меморандуму між Музеєм та Управлінням культури Житомирської міської ради.

Відповідно до умов Меморандуму Сторони зобов’язуються співпрацювати в напрямку культурної, творчої, науково-дослідної, туристичної сфер та взаємного обміну інформаційного досвіду з метою поліпшення туристичних послуг Житомирської міської територіальної громади; спільно організовувати заходи, спрямовані на культурний та туристичний розвиток сторін.

 

Довідково.

Сергій Павловича Корольов (1907-1966) –  вчений, відомий конструктор ракет і космічних кораблів. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ та вихід людини в космос.

У 1938 році С.П. Корольов був необґрунтовано репресований і засуджений на тривалий термін ув’язнення. Спочатку відбував його на Колимі, а потім у Бутирській в’язниці. Звільнений у 1944 році.

З 1946 року і до кінця життя Корольов – Головний Конструктор балістичних ракет.

Під його керівництвом та за його безпосередньої участі розроблено ракети, за допомогою яких у 1957 році було запущено перший у світі штучний супутник Землі, а в 1961 році здійснено перший політ людини в космос. У 1965 році з розробленого Корольовим космічного корабля людина вперше вийшла у відкритий космос. Група вчених та інженерів під керівництвом Сергія Корольова розробила автоматичні космічні апарати, які досягли Місяця, Венери та Марса.

Досягнення Сергія Павловича Корольова у космічній галузі порівнюють із заслугами Ейнштейна у фізиці. Його ім’я було засекречене, тому у всіх матеріалах Корольова називали просто Генеральним конструктором.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: