Китай запустив у космос найпотужнішу у світі твердопаливну ракету

Новини
Китайська приватна аерокосмічна компанія Orienspace у четвер, 11 січня, вперше запустила в космос ракету-носій власного виробництва «Гравіті-1» (Gravity-1), яку називають найпотужнішою твердопаливною ракетою у світі.

Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.

Запуск відбувся з морської платформи в Жовтому морі неподалік міста Хайян східної провінції Шаньдун. Ракета з трьома метеорологічними супутниками «Юньяо-1» (Yunyao-1) стартувала о 13:30 за місцевим часом (07:30 за Києвом).

«Гравіті-1» має висоту близько 30 м, злітну вагу 400 тонн і здатна підняти близько 6500 кг корисного вантажу на низьку навколоземну орбіту або 4200 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Вона здатна вивести в космос кілька супутників вагою понад 100 кг, а також невеликі вантажні космічні кораблі вагою від 3 до 4 тонн.

Ракета має три основні ступені та чотири прискорювачі, які всі оснащені твердопаливними двигунами та поворотними соплами. При цьому двигун третього ступеня можна замінити двигуном на рідкому кисні та гасі для збільшення вантажопідйомності.

Зазначається, що Orienspace уже розробляє ракету носій Gravity-2 з багаторазовими ступенями активної зони, та Gravity-3 – важку багаторазову ракету-носій.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: