Завершується підготовка до пуску РН Vega

Без рубрики

Наступний пуск європейської РН Vega заплановано здійснити 7 жовтня 2023 року о 4:36 за київським часом з космодрому у Французькій Гвіані. Місія під назвою VV23 виведе супутники на сонячно-синхронну орбіту.

Про це повідомляється на сайті Arianespace.

Основне корисне навантаження – КА THEOS-2, другорядне – КА FORMOSAT-7R/TRITON.

  • THEOS-2 — це оптичний супутник високої роздільної здатності для спостереження за Землею, частина національної геоінформаційної системи нового покоління, наданої Airbus Defence and Space для підтримки ключових пріоритетів розвитку Королівства Таїланд. Надаючи зображення Землі з роздільною здатністю 0,5 метра, ця наскрізна система доповнить THEOS-1, запущену в 2008 році для Таїланду, однієї з небагатьох країн у світі, здатних повністю використовувати геоінформацію для суспільних благ.
  • FORMOSAT-7R/TRITON, розроблений Тайванським космічним агентством (TASA), оснащений глобальною навігаційною супутниковою системою рефлектометрії (GNSS-R), яка збирає сигнали, що відбиваються від поверхні моря. Це допомагає вченим розрахувати поле вітру над океанами. Ці дані будуть передані світовій метеорологічній спільноті, сприяючи прогнозу інтенсивності та траєкторії тайфуну.

21-ша місія європейської легкої ракети-носія Vega також виведе на орбіту десять допоміжних корисних вантажів для шести різних клієнтів:

  • ANSER (передові наносупутникові системи для дослідження Землі) LEADER, ANSER FOLLOWER 1 і ANSER FOLLOWER 2. Цей кластер із трьох кубстатів, які працюють разом для вивчення та моніторингу якості внутрішньої води (резервуарів) на Піренейському півострові, очолює Національний Аерокосмічний технічний інститут. Послуги по запуску фінансуються за рахунок програми IOD/IOV Європейського Союзу.
  • ESTCube-2, виготовлений Університетом Тарту (Естонія), має на меті продемонструвати схід з орбіти за допомогою технології плазмового гальма та кваліфікувати платформу нанокосмічного корабля для дальнього космосу для майбутніх місій, які використовуватимуть електричне вітрило сонячного вітру. Запуск цієї місії фінансується програмою IOD/IOV Європейського Союзу.
  • Проект N3SS (Nanosat 3U pour la Surveillance du Spectre) – це демонстраційна система для виявлення та локалізації радіочастотних перешкод. CNES відповідає за розробку системи та супутника, а також відповідає за роботу супутника в польоті. U-Space є головним підрядником розробки платформи та супутника AIT/AIV.
  • PRETTY (Passive ReflecTomeTry and DosimetY) і MACSAT, які будуть запущені від імені SAB-LS. Перший — кубсат 3U з основним корисним навантаженням, оснащеним пасивним рефлектометром у діапазоні L5 для GPS і Galileo; а другий – це демонстраційна місія на орбіті (IoD), щоб продемонструвати зв’язок IoT (Інтернет речей) через 5G.
  • PVCC (Proba-V Companion Cubesat), 12U cubesat, призначений для тестування продуктивності корисного навантаження на платформі кубсат з метою надання даних для підтримки калібрування місій кубсат зі спостереження за Землею. PVCC є місією ESA, яку очолює ESA/TEC на етапах проектування, запуску та введення в експлуатацію, а також ESA/ESRIN і ESA/REDU на етапах експлуатації та завершення життєвого циклу.
  • CSC-1 & 2, два 6UXL багатокорисних навантажень, що об’єднують 7 корисних навантажень із 5 країн: Бельгії, Іспанії, Естонії, Франції та Чехії. Вони є частиною програми IOD/IOV Європейського Союзу, за реалізацію місії якої відповідає ISISPACE/ISL.

Ці малі супутники будуть запущені як допоміжні корисні вантажі в інноваційній системі розгортання Small Spacecraft Mission Service (SSMS). Сервіс спільного використання запусків SSMS, розроблений за підтримки європейської космічної галузі, був вперше розгорнутий Arianespace у вересні 2020 року. За фінансування Європейського космічного агентства (ESA) до сервісу SSMS Arianespace незабаром приєднається Multiple Launch Service (MLS), аналогічна пропозиція розроблена для ракети-носія Ariane 6. Завдяки цим двом послугам Arianespace може запропонувати широкий спектр доступних можливостей запуску невеликих супутників і сузір’їв.

Десять європейських країн роблять свій внесок у Vega, розроблену ESA, головним учасником якої є італійське космічне агентство ASI, а головним підрядником ракети-носія є компанія Avio (розташована в Коллеферро, Італія). Avio відповідає за всі промислові операції аж до старту. Vega є частиною сімейства ракет-носіїв Arianespace з моменту свого першого польоту в 2012 році.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: