SpaceX встановила рекорд, запустивши на орбіту понад 5000 супутників Starlink

Новини

Компанія SpaceX, заснована підприємцем Ілоном Маском, досягла нового важливого етапу в розгортанні глобальної мережі інтернет-супутників Starlink, запустивши на орбіту додаткові 22 апарати. Згідно з даними відомого астрофізика і фахівця із супутникового стеження Джонатана МакДауелла, загальна кількість супутників Starlink, запущених у космос, перевищила 5000. До останнього запуску цей показник становив 4983.

Про це повідомядє Mediasat.

Ракетою для останньої місії вже традиційно стала Falcon 9, яка стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді о 01:05 за Гринвічем у неділю, 27 серпня. Важливо зазначити, що приблизно через 8,5 хвилин після старту, перший ступінь ракети Falcon 9 успішно повернувся на Землю, приземлившись на безпілотну платформу SpaceX, розташовану в Атлантичному океані. Слід підкреслити, що ця місія стала третьою успішною для цієї конкретної ракети-носія. 22 нові супутники Starlink були успішно виведені на низьку навколоземну орбіту через 65 хвилин після старту ракети.

Якщо говорити конкретніше, то за останні роки компанією SpaceX було запущено 5005 космічних апаратів. З них 4661 наразі перебуває на навколоземній орбіті, а експлуатується – 3936 супутників.

На цю мить сформоване угруповання Starlink вже є значним досягненням. Однак компанія SpaceX планує продовжити його розширення. У компанії вже є дозвіл на виведення в космос 12 тисяч телекомунікаційних супутників, а її довгострокова мета полягає у створенні угруповання з 30 тисяч апаратів.

Цей крок підтверджує стрімку еволюцію компанії SpaceX та її значний внесок у розвиток глобальних комунікаційних технологій. Створення ж масштабної мережі інтернет-супутників значно поліпшить доступ до високошвидкісного інтернету в найвіддаленіших куточках нашої планети.

Нагадаємо, позначку в 4000 апаратів компанія SpaceX подолала у травні поточного року.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: