Китай запустив у космос першу в світі ракету-носій на метановому паливі

Новини
У Китаї вранці здійснено успішний запуск у космос першої у світі ракети-носія, що використовує метан у якості пального.

Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.

Ракета Чжуцюе-2 (Zhuque-2) приватної китайської компанії LandSpace стартувала о 9:00 ранку за пекінським часом (4:00 за Києвом) із нового стартового майданчика космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю в пустелі Гобі й успішно досягла заданої точки на навколоземній орбіті.

Чжуцюе-2 має двоступеневу конфігурацію. Її діаметр 3,35 метра, висота 49,5 метра, злітна маса 219 тонн і злітна тяга 268 тонн. Цей носій здатний вивести на навколоземну орбіту від 4-х до 6-ти тонн корисного вантажу.

Ракета використовує рідкий метан як паливо і рідкий кисень у якості окислювача. Метан давно розглядається як альтернатива гасу в якості палива в ракетних двигунах, оскільки його використання дозволяє здешевити запуски і краще підходить для технологій багаторазового використання двигунів.

Розробки в цьому напрямку для своїх космічних ракет також проводять такі лідери галузі, як SpaceX і Blue Origin, проте саме китайцям вдалося вперше досягти успіху з запуском такого носія в космос.

Це другий випробувальний політ Чжуцюе-2 після невдалої спроби в грудні минулого року. Його завданням, за даними компанії-розробника, було перевірити роботу всіх систем ракети для переходу до другого етапу – будівництва космічних ракет-носіїв багаторазового використання.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: