Китайський багаторазовий космічний корабель після 9 місяців на орбіті повернувся на Землю

Новини
Китайський експериментальний космічний корабель багаторазового використання у понеділок вранці успішно повернувся на Землю після завершення 276-денної місії на навколоземній орбіті.

Про це з посиланням на дані Центру запуску супутників Цзюцюань повідомляє China Daily, передає Укрінформ.

У короткому пресрелізі Центру йдеться, що успішне випробування «знаменує собою великий прорив у китайській технології багаторазових космічних кораблів, які забезпечать зручний і доступний спосіб пересування між космосом і Землею».

Космічний корабель був запущений ракетою-носієм Long March 2F із космодрому Цзюцюань 5 серпня минулого року. Метою його виведення на навколоземну орбіту були перевірка технологій багаторазового використання та обслуговування в космосі.

Ця місія була другим випробуванням Китаєм свого багаторазового експериментального космічного корабля.

Попереднього разу випробування корабля на орбіті проводилось у вересні 2020 року, коли він перебував у космосі трохи менше двох днів.

На переконання експертів, космічні кораблі багаторазового використання матимуть широкий спектр застосування, зокрема, для здійснення космічних турів для цивільних осіб, транспортування астронавтів, поповнення запасів космічних станцій і розміщення супутників на орбіті. Їх використання дозволить зменшити супутні витрати та підвищити ефективність роботи

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: