Апарат NASA атакував астероїд у рамках випробування системи захисту Землі

Новини

Американське космічне агентство NASA навмисно спрямувало космічний апарат в астероїд у рамках випробування захисту Землі від зіткнень з космічними тілами.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Космічний апарат DART, що належав NASA, в понеділок успішно врізався в далекий астероїд на гіперзвуковій швидкості під час випробування першої у світі  планетарної  оборонної системи, розробленої для запобігання потенційних зіткнень метеоритів із Землею», – вказується в повідомленні.

Як відзначається, це перша в історії спроба людства змінити траєкторію руху небесного тіла.

Сплановане зіткнення сталося через 10 місяців після запуску DART. Невеликий космічний апарат, обладнаний двома сонячними панелями, був завбільшки з продуктовий автомат, а розмір астероїда Діморф співрозмірний з футбольним полем.

За процесом можна було спостерігати в Ютубі NASA.

Наскільки вдало пройшов експеримент, учені визначать уже наступного тижня, коли стане зрозумілим, чи вдалося таким чином змінити курс астероїда.

Попри це представники NASA вже привітали результати випробування.

Як повідомила координаторка космічних програм групи проєктів Noosphere Наталія Боротканич, за зіткненням зонда з астероїдом та його наслідками пильно спостерігають радари, мережа наземних обсерваторій і навіть телескоп Hubble. Але найцікавіші знімки, найімовірніше, будуть зроблені 14-кілограмовим італійським кубсатом LICIACube, який успішно відокремився від DART 12 вересня.

Через три дні після удару LICIACube пролетить на відстані 55 км від поверхні Діморфа та зазнімкує кратер, що утворився в результаті зіткнення. Для цього кубсат обладнаний двома камерами. Одна з них (камера Gecko) збудована компанією Dragonfly Aerospace, власником якої є український підприємець та меценат Макс Поляков.

Як повідомлялося, 24 листопада минулого року NASA спільно з компанією SpaceX успішно запустили в космос ракету-носій Falcon 9 з апаратом місії Double Asteroid Redirection Test (DART). Місія NASA з перенаправлення астероїдів – перша спроба перевірити, чи можливо змінити курс небесного тіла.