Falcon 9 з астрофізичною лабораторією NASA стартувала на орбіту

Новини

Важка ракета-носій SpaceX Falcon 9 у четвер стартувала на орбіту з малою астрофізичною лабораторією Imaging X-ray Polarimetry Explorer (IXPE) NASA для вивчення Всесвіту.

Запуск було здійснено о 01:00 за часом Східного узбережжя США (08:00 за Києвом) зі стартового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За повідомленням NASA, завданням місії IXPE є спостереження за джерелами рентгенівських променів. Дані дозволять астрономам краще зрозуміти природу нейтронних зірок, чорних дірок, квазарів, пульсарів та інших астрономічних об’єктів. Місія також вивчатиме активні ядра галактик.

На космічному апараті масою 320 кг встановлено три телескопи, призначені для вимірювання поляризованого рентгенівського випромінювання. Він буде виведений на екваторіальну орбіту заввишки 540 км через 33 хвилини після запуску.

Термін служби супутника розрахований на два роки. Вартість проекту, що реалізується NASA спільно з Італійським космічним агентством (ASI), оцінюється в 188 млн. дол.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: