КБ «Південне» уклало контракт на запуск українського супутника ДЗЗ «Січ-2-30»

Головні теми

ДП “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля” уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH щодо виведення на орбіту космічного апарату “Січ-2-30”.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Запуск супутника має відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon-9. Саме ISILAUNCH має відповідну угоду з цієї американською компанією, якою уповноважена на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на даному ракетоносію та надання відповідних інжинірингових послуг та матеріальної частини.

На сьогодні вже здійснений авансовий платіж. Запуск космічного апарата планується здійснити в грудні 2021 року (резерв – січень 2022 року). Утім, маю надію, що це станеться саме в рік 30-річчя Незалежності України і завдання Президента України Володимира Зеленського буде виконане.

Зараз КБ “Південне” разом із Національним центром управління та випробувань космічних засобів здійснює всі необхідні роботи з підготовки до запуску КА “СІЧ-2-30” та підготовки наземного сегмента.

Запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони.

Виведення “СІЧ-2-30” є першим кроком на шляху виконання реалізації планів, визначених, зокрема, проєктом Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яка передбачає створення вітчизняного космічного угруповання щонайменше із семи супутників.

«Вірю в амбітні плани України та докладатиму всіх зусиль, щоб вони були успішно реалізовані», – додав Олег Уруський.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: