Boeing готується до випуску літаків на біопаливі

Новини науки і техніки

Аерокосмічна корпорація Boeing почне до 2030 року випускати літаки, які будуть працювати повністю на біопаливі. Про це кампанія розповіла на своєму сайті, передає Курс.

“Щоб заправити літак екологічно чистим” пальним “, Boeing необхідно буде модифікувати двигуни та інші системи літаків. Крім того, буде потрібний сертифікат, що підтверджує безпечну експлуатацію повітряного судна”, – йдеться в прес-релізі кампанії.

За словами голови відділення комерційних літаків Boeing Стена Діла, корпорація вже працює з регулюючими органами, що виробляють двигуни кампанії, і іншими партнерами, зацікавленими у впровадженні нового типу авіалайнерів.

“Біопаливо для авіації може бути вироблено з різної сировини, в тому числі з неїстівних рослин, сільськогосподарських і лісових відходів, що не підлягають вторинній переробці побутових відходів і промислових викидів газів”, – відзначають в Boeing.

У прес-службі авіавиробника уточнили, що вже проводились пробні польоти техніки на біопаливі. Однак у реальному льотної практиці літаки поки можуть функціонувати тільки на суміші реактивного палива і екологічного в пропорції 50/50.

Використання біопалива дозволить знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 80%, вважають в Міненерго США.

За даними Міністерства енергетики США, використання нових видів палива може знизити викиди CO2 в атмосферу на 80%. Як відзначають в кампанії Air Transport Action Group, що займається вивченням більш екологічних рішень в авіації, на комерційні рейси зараз припадає близько 2% всіх викидів парникових газів і 12% від усіх викидів в сфері транспорту.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: