США вивели на орбіту військовий космоплан X-37B

Новини

Американська компанія-оператор United Launch Alliance (ULA) запустила ракету-носій Atlas V з експериментальним безпілотним космопланом X-37B для потреб Космічних сил США.

Про це повідомляє Бабель.

Старт відбувся з майданчика SLC-41 на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Космоплан X-37B компанії Boeing вшосте вирушив на орбіту в рамках місії USSF-7. Офіційна мета місії, як і минулих пʼяти, не розголошується. Передбачається, що космоплан буде займатися розвідкою.

Як повідомляє ULA, в рамках місії космоплан збере дані для NASA про вплив радіації на насіння, а також дані щодо перетворення сонячної енергії на мікрохвильову для Військово-морської дослідницької лабораторії. Скільки днів космоплан проведе на орбіті цього разу, поки що не повідомляється.

Минулого разу космоплан провів на орбіті 780 днів, побивши власний рекорд перебування в космосі. Його відправили у 2017 році, на Землю він повернувся в жовтні минулого року.

Запуск X-37B відсунули з суботи (16 травня) через погані погодні умови. Це вплинуло на запуск чергової партії з 60 супутників SpaceX для інтернет-покриття Starlink. Компанія вже перенесла запуск на 19 травня.

  • У березні ракета-носій Atlas V вивела на орбіту шостий супутник AEHF (Advanced Extremely High Frequency) стратегічної системи звʼязку для потреб Космічних сил США.
  • У квітні SpaceX вивела на орбіту сьому партію супутниківSpaceX вивела на орбіту сьому партію — 60 інтернет-супутників Starlink Starlink. Зараз на орбіті вже 420 супутників Starlink із запланованих 12 тисяч. Мережа стане робочою при наявності на орбіті не менше 400 супутників.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: