Щонайменше 12 українських двигунів поставлено для турецьких безпілотників Akincі

Новини

Запорізьке державне підприємство “Івченко-Прогрес”, що входить до складу ДК “Укроборонпром” експортувало за 2018 – та перший квартал 2020 рр. до Туреччини 12 двигунів АІ450Т для ударного БПЛА Akinci.

Про це повідомляє Defense Express.

Так, у лютому 2020 році ДП “Івченко-Прогрес”» передало турецькій компанії Baykar Makina два авіаційні двигуни АІ-450Т на загальну суму 0,64 млн дол. Одночасно з цим відомо, що 6 таких двигунів були експортовані до Туреччини у 2019 році, та 4 – у 2018 році. Тобто фактично, турецьке підприємство Baykar Makina має в своєму арсеналі двигунів на щонайменше 6 БПЛА Akinci.

Одночасно з цим, за повідомленнями прес-служби Baykar Defense, на сьогодні поки побудовано два прототипи БПЛА Akinci, які проходять випробування. Другий борт, який вперше публічно з’явився під час травневих свят 2020 року, найближчим часом має здійснити свій перший політ. В ході випробувань планується досягти максимальної швидкості.

Нагадаємо, ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı (тур. – вид легкої кавалерії) є одним із перших проектів спільного підприємства “Black Sea Shield”, створеного Держкомпанією “Укрспецекспорт”, що входить до складу “Укроборонпрому”, та турецького підприємства Baykar Defence.

Akıncı призначений для ведення оперативно-стратегічної повітряної розвідки, а також нанесення авіаційних ударів по об’єктах противника. БАК оснащений сучасним системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер, радарів з активною фазованою антеною решіткою та численними сенсорами.

Akıncı буде здатний перебувати в повітрі до 24 годин, матиме максимальну висоту польоту 12 км та радіус дії 250 км. Максимальна швидкість польоту беспілотника становитиме 463 км/год. Вага корисного навантаження складатиме 1350 кг (450 внутрішнього та 900 – навісного навантаження). Дані можливості забезпечуються двома українськими двигунами АІ-450Т від ДП “Івченко-Прогрес”.

Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численними сенсорами. Все це дозволяє виявляти на значній відстані навіть добре замасковані цілі, передавати їх координати для знищення, або самостійно завдавати високоточні удари.

Однією з головних особливостей Akıncı є можливість його озброєння боєприпасами, які застосовуються у звичайній авіації. Мова йде про різні типи ракетного та бомбового озброєння, зокрема і турецькі далекобійні крилаті ракети SOM, які здатні знищувати цілі на відстані біля 250 км та побудовані з використанням стелс-технологій. Ця ракета, загальною масою у 600 кг, несе понад 200 кг вибухівки. Вона має можливість наведення, як на стаціонарні, так і на рухомі цілі завдяки використанню спеціального алгоритму селекції за інфрачервоною сигнатурою.

Вперше компанія Baykar експонувала натурний зразок БАК Akıncı з українськими двигунами під час Міжнародного фестивалю авіації, космосу та технологій Teknofest-2019, який проходив 17-22 вересня 2019 року в Стамбулі (Туреччина).

Перший випробувальний політ ударного Akıncı здійснив 6 грудня 2019 року на аеродромі в місті Чорлу на північному заході провінції Текірдаг.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: