NASA оголосило підсумки конкурсу малих космічних місій
Керівництво NASA оголосило список з чотирьох дослідницьких місій, які можуть бути відправлені до Венери або до супутників Юпітера і Нептуна в найближчі роки. Про це пише пресслужба NASA, передає УНН.
“У всіх ці місій є шанси на те, щоб радикально змінити наші уявлення про внутрішній устрій найактивніших і складних світів Сонячної системи. Вивчення будь-якого з цих небесних тіл допоможе нам дізнатися, як сформувалися ці планети, а також будь-які інші схожі на них світи” , – заявив заступник керівника наукового підрозділу NASA Томас Цурбухен.
У п’ятницю NASA оголосило, що завершився перший етап конкурсу малих космічних місій класу Discovery, в ході якого керівництво агентства з двох десятків заявок відібрало чотирьох кандидатів на грант в 500 млн доларів. Заявки були подані протягом п’яти років з моменту завершення попереднього етапу програми в 2016 році.
У список фіналістів нового етапу конкурсу потрапили чотири місії — DAVINCI+, VERITAS, IVO і TRIDENT. Перші дві вже виходили в фінал конкурсів Discovery в минулому і відносяться до вивчення Венери, а дві інших спрямовані на дослідження супутників планет-гігантів.
DAVINCI+ являє собою апарат, що спускається, який буде вивчати хімічний склад атмосфери Венери в ході 63-хвилинного спуску на її поверхню. Палеонтологи сподіваються, що цей зонд допоможе їм з’ясувати, як її атмосфера взаємодіє з породами поверхні, а також дасть відповідь на питання, чи є зараз вулкани на Венері.
Друга венерианская місія — VERITAS — повинна стати спадкоємцем зонда “Магеллан”, який вивчав Венеру на початку 1990 років. Вона буде проводити схожі картографічні дослідження за допомогою більш потужних радарів і інших наукових інструментів. Як сподіваються її творці, вона створить першу тривимірну карту поверхні другої планети Сонячної системи.
Головною метою апарату IVO, в свою чергу, стане ще один вулканічний світ, Іо — один з найбільших і найбільш неспокійних супутників Юпітера. Вчені планують, що цей апарат зможе зробити кілька близьких прольотів над поверхнею Іо і дозволить дізнатися, як тяжіння планети-гіганта розігріває надра її місяця.
Останній відібраний проект, TRIDENT, повинен відправитися на околиці Сонячної системи і вивчати Тритон, супутник ще одного газового гіганта, Нептуна. Як сподіваються астрономи, проліт повз цього крижаного світу, другий в історії після зближення “Вояджера-2” з Нептуном і Тритоном в 1989 році, допоможе зрозуміти, чи ховається під поверхнею супутника рідкий океан і чи є на ній ознаки геологічної активності.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!