У Верховній Раді відкрилася виставка новітнього озброєння КБ «Південне», присвячена Дню Збройних Сил України

Головні теми

3 грудня 2019 року у Верховній Раді України відкрилася виставка новітнього озброєння КБ «Південне», присвячена Дню Збройних Сил України.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Відкрив виставку Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Голова Парламенту звернув увагу, що сьогодні у Верховній Раді відкривається багато різнопланових виставок, одна з них – експозиція КБ «Південне», що презентує новітні розробки оборонної техніки. Звертаючись до представників підприємства, народних депутатів України та журналістів, Дмитро Разумков розповів, що був щасливий завітати на це підприємство під час робочої поїздки східними областями України. «КБ «Південне» – дійсно є тим підприємством, на яке треба рівнятися в непростих умовах, в яких ми сьогодні працюємо і захищаємо нашу державу, тут є багато розробок, є багато досягнень», – зазначив політик.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - kb-3.jpg

Як підкреслив Дмитро Разумков, КБ «Південне» – є національним надбанням, і розробки підприємства в аерокосмічному та оборонному напрямках сьогодні конче необхідні українській армії. Голова Верховної Ради України наголосив на необхідності докласти всіх зусиль, щоб новітня зброя слугувала захисту наших сухопутних і повітряних кордонів. «Дуже важливо, щоб ми зробили так, щоб це озброєння було лише на бойовому чергуванні, щоб воно лише захищало наші кордони повітряні і сухопутні, і щоб воно ніколи не стріляло, і це буде залежати і від Верховної Ради і від Президента України», – сказав Дмитро Разумков. Він висловив упевненість у консолідованій позиції української влади робити все можливе, «щоб наші воїни повернулися додому, щоб ми не отримували сумні новини з фронту». Голова Верховної Ради України подякував працівникам підприємства і побажав трудових звершень. Він запевнив, що парламент докладатиме максимум зусиль для допомоги галузі.

Презентував експозицію «Новітнє озброєння розробки КБ «Південне» перший заступник Генерального конструктора – генерального директора з системного проектування Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» Олександр Кушнарьов. Він ознайомив з технологією подовження термінів експлуатації існуючого озброєння, з процесом створення нових зразків оперативно-тактичних комплексів, зенітних ракетних систем та реактивних систем залпового вогню. Також Генеральний конструктор розповів про створення перспективних зразків техніки військового призначення. За його словами, всі ці напрямки належать до найбільш актуальних засобів озброєння, які мають високу точність, маневреність та скритність. Це провідна високоточна зброя, спрямована на вирішення тактичних завдань в умовах сучасного бою.

Своєю чергою, працівники КБ «Південне» ознайомили відвідувачів із сучасними оперативно-тактичними комплексами, які є надійним щитом неядерного стримування противника. Комплекси мають дальність у декілька сотень кілометрів, високу точність стрільби, широкий спектр цілей поразки. Це стовідсотково українська техніка, створена вітчизняною кооперацією КБ «Південне», в якій – близько 120 підприємств.

На виставці також представлений проект групи космічних апаратів військового призначення – супутники дистанційного зондування Землі, що забезпечують доступ до інформації оглядового й детального спостереження земної поверхні.

Експозиція КБ «Південне» триватиме в кулуарах ІІ поверху будинку Верховної Ради України з 3 по 6 грудня 2019 року.

*** Конструкторське бюро «Південне», що цього року відзначило 65 років з дня заснування, – головне вітчизняне підприємство зі створення ракетно-космічної техніки та визнаний світовий центр ракетно-космічної науки й технологій.

На ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» розроблено та створено 4 покоління бойових ракетних комплексів, які становлять основу стратегічних ракетних військ, унікальні ракети-носії «Космос», «Інтеркосмос», «Циклон-2», «Циклон-3», «Зеніт-2» «Зеніт3SL» «Зеніт-2SLБ» «Зеніт-2SLБФ» та «Дніпро», близько 50 типів ракетних двигунів та рушійних установок. Здійснено близько 900 пусків ракет-носіїв, запущено в космос понад 400 космічних апаратів власної розробки. На підприємстві – понад 5300 співробітників, їх середній вік – 45 років. Обсяг реалізації продукції – понад 2 мільярди гривень на рік. Потужний потенціал КБ «Південне» базується на унікальному багаторічному досвіді створення ракетно-космічної техніки, саме він забезпечує Україні статус космічної держави.