Відбувся успішний пуск американської ракети-носія «Антарес», створеної за участю України

Головні теми

2 листопада 2019 року о 15 годині 59 хвилин за київським часом (09:59 за північноамериканським східним часом) з Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) проведено черговий успішний пуск ракети-носія (РН) «Антарес».

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook ДП «КБ «Південне».

РН «Антарес», головним розробником якої є американська корпорація Northrop Grumman, вивела на орбіту вантажний корабель «Сігнус», який повинен доставити на Міжнародну космічну станцію близько 3 750 кг корисного вантажу на замовлення NASA – провізію та речі для екіпажу, матеріали для наукових досліджень, обладнання для магнітного альфа-спектрометра, устаткування для станції та виходу у відкритий космос, комп’ютери та комплектуючі. Також на борту корабля знаходяться кубсати, частину яких буде запущено з МКС, а частину з самого «Сігнуса» після того, як він покине станцію. Стикування з МКС заплановано на 4 листопада.

Свій космічний корабель Cygnus NG-12 S.S. Alan Bean корпорація Northrop Grumman назвала на честь Алана Лаверна Біна (1932-2018) – четвертого астронавта, що ступив на поверхню Місяця. Це вже дев’ятий політ версії вантажівки підвищеної місткості (Enhanced).

Основну конструкцію першого ступеня PH «Антарес» розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП ВО ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та iн.

Підготовка PH «Антарес» до пуску, її випробування i пуск виконані за участю українських фахівців, які у повному обсязі забезпечили виконання вcix операцій у своєму секторі відповідальності. Згідно з контрактом технічна підтримка пуску, приймання та обробка телеметричної інформації у режимі реального часу здійснювались з території КБ «Південне».

NG-12 – перша місія в рамках контракту CRS-2 (Commercial Resupply Services) компанії Northrop Grumman Innovation Systems з NASA з доставки вантажів на МКС. Контракт укладено як мінімум до 2024 року і він передбачає щонайменше ще п’ять місій з доставки приблизно 20 т корисного вантажу на МКС. До цього діяв контракт CRS, за яким з 2014 року було доставлено до МКС 10 кораблів «Сігнус», 7 з яких – за допомогою РН «Антарес».

↓ Please scroll down for English ↓ОСОБЛИВОСТІ МІСІЇ NG-12Що саме сьогодні полетіло на «Антаресі» до Міжнародної…

Опубліковано Yuzhnoye State Design Office Субота, 2 листопада 2019 р.

Всього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 11 разів, 10 з яких – успішно.

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала увесь комплекс робіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для PH, замовленої Національним кocмiчним агентством США.