Національний Банк України продовжує серію пам’ятних монет “Україна космічна”

Головні теми

З 19 вересня 2019 року Національний банк України вводить у обіг пам’ятну монету номіналом у 5 гривень “Перший пуск ракети-носія “Зеніт-3SL”.

Як повідомляється на сайті НБУ, монета присвячена важливому етапу в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування – першому пуску ракети-носія “Зеніт-3SL” (розробка КБ “Південне”) з плавучої платформи “Одіссей”, який відбувся 28 березня 1999 року й успішно продемонстрував пускові можливості ракетно-космічного комплексу “Морський старт”. Програма “Морський старт” – один із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів кінця XX століття, який уперше реалізував ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків із екваторіальної зони. Це дає змогу максимально використовувати ефект обертання Землі та виводити на орбіту вантаж більшої маси з меншими затратами палива. Унікальність ракети-носія “Зеніт-3SL” полягає в її екологічній чистоті, що є на сьогодні надзвичайно важливим.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі – стилізовану композицію, що символізує запуск ракети-носія “Зеніт-3SL”; унизу написи: номінал 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2019; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення плавучої платформи, ліворуч від якої – корабель; по колу написи: ПРОГРАМА «МОРСЬКИЙ СТАРТ» (угорі) та ПЕРШИЙ ПУСК РАКЕТИ-НОСІЯ «ЗЕНІТ-3SL» (унизу).

Художники аверс: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій, реверс:

Скульптори: Дем`яненко Володимир , програмне моделювання: Андріянов Віталій

Метал: нейзильбер.
Тираж: 40 000.

Нагадаємо, що серію ювілейних та пам’ятних монет “Україна космічна” було започатковано Національним банком України у 2017 році.

Першою монетою серії стала “60-річчя запуску першого супутника Землі”, яку було введено в обіг 29 серпня 2017 року.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: