На Одещині випробували ракетний комплекс «Нептун»

Новини

Петро Порошенко взяв участь у випробуваннях новітньої української розробки комплексу крилатих ракет наземного базування для ураження морських та берегових цілей «Нептун».

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Сьогодні тут на полігоні в Одеській області проходить одне із завершальних випробувань нової крилатої ракети, яка буде поставлена на озброєння Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Це протикорабельна ракета, ракета берегової оборони, яка може використовуватися і Сухопутними силами ЗСУ», – сказав Порошенко.

Порошенко взяв участь у випробуваннях ракети “Нептун”/ Фото Михайла Палінчака

Як поінформували у прес-службі, безпеку стрільб в акваторії Чорного моря забезпечувала група кораблів з 11 суден Військово-Морських Сил. Всі складові та комплектуючі комплексу вироблені на українських оборонних підприємствах.

“Величезний внесок, в тому числі і щодо можливостей збільшення радіуса дії зазначеної ракети, використання високоточного озброєння, більш потужної бойової частини, сьогодні це все досягнення оборонного комплексу України, досягнення КБ «Луч», досягнення нашого ІТ-сектора, сектора, який розробляє бронетехніку», – акцентував Верховний Головнокомандувач.

Він також зауважив, що у проведенні випробувань взяли участь курсанти Одеської морської академії, які нині проходять навчання, освоюють техніку і в майбутньому будуть працювати з цим ракетним комплексом.

«Це робиться для того, щоб надзвичайно скоротити період, який буде дозволяти бойове використання у випадку поширення агресії проти нашої держави з боку противника”, – підкреслив Президент.

Порошенко наголосив, що на випробування ракетного комплексу запрошені військові аташе країн-партнерів України.

За його словами, сьогодні противник намагався перешкоджати випробуванням українських ракет.

“Намагається закрити небо. Використовує засоби радіоелектронної боротьби, намагається перешкодити нашим випробуванням. Але це створює реальні умови бойового застосування зазначених ракет”, – зазначив він.

Президент додав, що сьогодні ми готові до того, щоб завершити випробування і у надзвичайно короткий термін поставити новий ракетний комплекс на озброєння частин ВМС і Сухопутних військ.

Джерело

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: