ДП «Укркосмос»: все пропало
Спірні питання сторін українського проєкту «Либідь» за участі канадської компанії MDA (вже Maxar), які тривалий час знаходилися у підвішеному стані через низку причин, вирішено в арбітражному суді!
Відповідно до SEC Form 8-К filing компанії Maxar 31 березня 2020 року арбітражний суд виніс остаточне рішення на користь Maxar щодо вимог, заявлених проти неї ДП «Укркосмос», відхиливши вимоги ДП «Укркосмос» в повному обсязі.
Нагадаємо:
- Компанія Briklin Limited з Сейшельських островів фігурувала у справі щодо зникнення 8 млн доларів. Зокрема, у травні 2010 року ДП “Укркосмос” і канадська компанія MDA підписали контракт зі створення першого українського телекомунікаційного супутника “Либідь”. Супутник мали запустили у 2012 році, але не запустили досі.
- У 2019 році детективи НАБУ під керівництвом САП повідомили колишньому керівнику ДП “Укркосмос” про підозру у зловживанні своїм службовим становищем (ч.2 ст.364 КК).
- Слідство встановило, що впродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, в результаті якої вивели за кордон та легалізували 8,245 мільйонів доларів призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП “ВО Південмаш”, та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії українського уряду в розмірі 292,4 мільйона доларів.
- Фірма Briklin Limited з Сейшельських островів з’явилася в проекті у 2011 році за ініціативи української сторони.
- Сейшельський офшор став посередником між канадською стороною та українським підприємством Південмаш, яке мало збудувати ракету-носій “Зеніт” для виведення супутника на орбіту.
- Однак частина канадських грошей, а саме 8 мільйонів доларів, які сейшельська компанія мала передати Південмашу, зникла.
- Через це добудова ракети зупинилася.
- Роботу над проектом тоді доручили Михайлу Гріншпону — бізнесменові зі скандальним минулим.
- В період роботи в Космічному агентстві України, саме Гріншпон мав стосунок до сейшельського офшору, де зникли гроші для ракети-носія.
За матеріалами: Українська правда
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!