Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2001-2004 роки)

Сторінки історії

Продовження. Початок тут.

2001 рік

6 лютого

Вийшов Указ Президента України Л.Д.Кучми «Про заходи щодо використання космічних технологій для інноваційного розвитку економіки держави».

19 березня

Здійснено шостий пуск РКП «Зеніт -3SL» – виведено на орбіту КА ХМ «Radio-2».

9 травня

Здійснено черговий пуск РКП «Зеніт-3SL» – виведено на орбіту КА ХМ «Radio-1R».

24 серпня

В Українському Домі на Європейській площі в Київі розпочала роботу масштабна міжнародна виставка «Космічні технології – на службу суспільству», присвячена 10-й річниці незалежності України, яку відвідало понад 200 000 чоловік.

Вересень

Утворена Рада молодих фахівців ракетно-космічної галузі України.

24 жовтня

КБ «Південне» підписало контракт з єгипетським Національним управлінням дистанційного зондування і космічної науки (NARSS) на проєктування, виготовлення, запуск, навчання та передачу технології для супутника «Egyptsat-1».

Грудень

Випущено висновки про можливість збільшення до 25 років термінів експлуатації ракет 15А18 і ракетних комплексів Р-36 М УТТХ, що перебувають на бойовому чергування в РФ.

2002 рік

16 січня

Підписано Угоду між урядом України і урядом Федеративної Республіки Бразилія щодо захисту технологій, пов’язаних з участю України в запусках з пускового центру Алкантара.

Квітень

На ПМЗ завершено роботи з розбирання ракет РТ-23 УТТХ (15Ж60 і 15Ж61), що підлягали утилізації.

Квітень

Проходить перший організаційний з’їзд Всеукраїнської громадської організації «Аерокосмічного товариства України». Президентом товариства обрано льотчика-космонавта В.М.Жолобова.

15 травня

Підписано рамкову угоду між КБ «Південне», ВО ПМЗ і компанією INTA (Туреччина) за програмою розроблення аерокосмічного ракетного комплексу.

16 червня

У Тихому океані здійснено восьмий пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Galaxy-3C» (США).

25 липня

Вийшла Постанова Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо реалізації міжнародного проєкту створення космічного ракетного комплексу «Циклон-4» разом з Бразильським космічним агентством.

26 липня

На зустрічі партнерів компанії «Sea Launch» ухвалено рішення про початок розроблення проекту «Наземний старт» з використанням РКП «Зеніт».

Серпень

Підписано контракт з американською фірмою на проведення спільних робіт з нового ракетно-космічного комплексу (типу «Маяк») для запуску космічних апаратів з території США.

24 жовтня

Верховна Рада прийняла третю Загальнодержавну (Національну) космічну програму України на 2003-2007роки.

Жовтень

В КБ «Південне» розроблено ескізні проєкти КРК «Зеніт-М», РКП «Зеніт-3SLB» і «Зеніт-2SLB» у рамках проєкту «Наземний старт».

20 грудня

На космодромі Байконур здійснено третій пуск РН «Дніпро». На орбіти виведено шість космічних апаратів: «UniSat -2» (Італія), «Rubin-2»(Німеччина), «SaudiSat-1S» (Саудівська Аравія), «LatinSat-A», «LatinSat-B» (Аргентина) і макет «TrailBlazer» (США).

В цьому році завершилося виконання другої космічної програми (1998-2002 рр.). На фінансування програми було заплановано 1 млрд 315 млн грн, фактично профінансовано 187,9 млн  (14%). Виготовлено і запущено в космос 23 РН і 4 КА. 

2003 рік

10 червня

У Тихому океані здійснено дев’ятий пуск РКП «Зеніт -3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Thuraya–D2» (ОАЕ).

15 липня

Вийшов Указ Президента України Л.Д.Кучми «Про заходи щодо забезпечення реалізації українсько-бразильського проекту створення РКК «Циклон-4».

8 серпня

У Тихому океані здійснено десятий пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Echostar–IX» (США).

1 жовтня

У Тихому океані проведено черговий, 11-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Galaxy XIII» (США, Японія).

21 жовтня

21 жовтня 2003 року в ході офіційного візиту Президента України Л.Д. Кучми в Бразилію підписано Угоду про довгострокове співробітництво щодо використання української ракети-носія «Циклон-4» на бразильському космодромі Алкантара.

2004 рік

11 січня

У Тихому океані здійснено 12-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Telstar-14» (США).

29-30 січня

В Києві пройшов Міжнародний семінар «Співпраця України і Європи в сфері космічних досліджень».

16-27 лютого

В центральному офісі ООН у Відні  НКАУ провело масштабну виставку «Україна – космічна держава».

4 травня

У Тихому океані здійснено 13-й пуск РКП «Зеніт-3SL»  за програмою «Морський старт» – на орбіту виведено КА «Direc TV-7S» (США).

10 червня

На космодромі Байконур здійснено останній (37-й) пуск РН « Зеніт-2» (11К77) – на орбіту виведено КА «Космос-2406».

29 червня

На космодромі Байконур здійснено четвертий пуск РН «Дніпро» – на орбіти виведено 8 КА: «Demetr» (Франція), «SaudiSat-2», «Saudi-Comsat-1», «Saudi-Comsat-2» (Саудівська Аравія), «UniSat-3» (Італія), «AMSAT-Echo» (США), «LatinSat-3», «LatinSat-D» (Аргентина).

29 червня

У тихому океані здійснено 14-й пуск РКП «Зеніт-3SL  за програмою «Морський старт» з КА «Telstar-18» (пуск частково успішний).

24 грудня

З космодрому Плесецьк РН «Циклон-3» здійснено запуск КА «Січ-1М» і «Мікрон» (частково успішний).

Далі буде…

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: