Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2005-2007 роки)

Сторінки історії

Продовження. Початок тут.

2005 рік

1 березня

У Тихому океані здійснено 15-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА XM Radio-3 (США).

Березень

У Дніпропетровську створено Українське регіональне відділення Міжнародної академії астронавтики (МАА).

15 квітня

Президент України В.А.Ющенко видає Указ №658 згідно якого при Президенті України утворюється комісія з питань космічної діяльності.

26 квітня

У Тихому океані здійснено 16-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Spaceway-1» (США).

6 червня

Підписана угода між Україною і Європейським Союзом «Про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи Галілео».

23 червня

У Тихому океані здійснено 17-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Intelsat IA-8» (США).

25 липня

Указом Президента України В.А.Ющенка № 1121 Генеральним директором НКАУ призначається Юрій Сергійович Алексєєв.

24 серпня

На космодромі Байконур здійснено 5-й пуск РН «Дніпро». Виведено на орбіти КА «OISETS», «INDEX» (Японія).

8 листопада

У Тихому океані здійснено 18-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Inmarsat-4-F2» (США).

2006 рік

15 лютого

У Тихому океані здійснено 19-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Echostar X» (США).

13 квітня

У Тихому океані здійснено 20-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Jcsat-9» (Японія).

Травень

НКАУ разом з Головним управлінням державної служби України готує і видає «Зелену» і «Білу» книгу «Комерціалізація космічних технологій – перспективний напрям підвищення ефективності космічної діяльності в сучасних  ринкових умовах».

18 червня

У Тихому океані здійснено 21-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Galaxy-16» (США).

25 червня

На космодромі Байконур здійснено останній, 106-й пуск ракети-носія «Циклон-2», розробленої КБ «Південне» – на орбіту виведено КА «Космос-2421». Установлено абсолютний світовий рекорд надійності серед ракет-носіїв – 106 успішних пусків із 106.

12 липня

З пускової бази Ясний здійснено шостий пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «Genesis pathfinder-1» (США).

26 липня

На космодромі Байконур сьомий пуск РН «Дніпро» завершився аварією.

22 серпня

У Тихому океані здійснено 22-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Koreasat-5» (Республіка Корея).

Серпень

Утворено  бінаціональне Українсько-Бразильське підприємство «Алкантара – Циклон – Спейс» (АЦС) з метою будівництва стартового комплексу для РН «Циклон-4».

31 жовтня

У Тихому океані здійснено 23-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «ХМ Radio -4» (США).

6-9 листопада

В Україні під егідою ООН проведено «Міжнародний симпозіум з космічного права» в якому взяло участь 22 країни.

2007 рік

31 січня

У Тихому океані 24-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» завершився аварією.

17 квітня

На космодромі Байконур відбувся 8-й пуск РН «Дніпро». Виведено на орбіти єгипетський КА «Egyptsat -1», розроблений в КБ «Південне», і ще 13 КА компаній США, Саудівської Аравії та Колумбії.

В місті Александрія (Єгипет) українськими підприємствами побудована станція керування та прийому супутникової інформації.

Травень

Досягнуто домовленості з компанією Orbital Sciences (США) про участь КБ «Південне» у створенні комерційної РН «Taurus-II».

15 червня

На космодромі Байконур здійснено 9-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «TerraSAR-X» (Німеччина).

28 червня

З пускової бази Ясний відбувся 10-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «Genesis pathfinder-2» (США).

29 червня

На космодромі Байконур здійснено перший пуск модифікованої РКП «Зеніт-2SLБ» на орбіту виведено КА «Космос 2428».

В цьому році завершилося виконання третьої державної космічної програми (2003-2007 рр.). На фінансування програми було заплановано 1 млрд 582 млн грн. Фактично профінансовано 401,1 млн (25%). Виготовлено 28 ракет-носіїв та 5 космічних апаратів.

Далі буде…

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: