Виправлення неполадок ракети місії «Артеміда» може тривати кілька тижнів

Новини

Представники NASA заявили, що на виправлення проблем з паливною системою ракети-носія місії «Артеміда», через які її запуск 3 вересня скасували, може піти кілька тижнів. Ймовірно, ракету навіть приберуть зі стартового майданчика, повідомляє Space.com.

Витік рідкого водню було зафіксовано в суботу вранці, коли NASA намагалося заправити свою гігантську ракету Space Launch System (SLS), яка мала відправити корабель у подорож на орбіту Місяця. Незважаючи на три окремі спроби виправити витік, інженери не впоралися з завданням і, зрештою, вирішили зупинитися, щоб оцінити ситуацію.

Виходячи з цього, а також враховуючи ремонтні роботи, ракета місії «Артеміда» пробуде на землі ще мінімум два тижні. За словами Джима Фрі, заступника адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем, запуск не буде здійснено у найближче вікно, яке закривається 6 вересня.

Тепер «Артеміді» доведеться почекати до наступного вікна, яке відчиниться 16 вересня і буде відкрито до 4 жовтня. Разом з тим існує ймовірність, що запуск буде здійснено ще пізніше в жовтні, в період з 17 по 31 число.

Перша спроба запуску Артеміди відбулася 29 серпня. Тоді його скасували, оскільки команда місії помітила, що один із двигунів RS-25, встановлених на першому ступені SLS, не охолоджується належним чином. Аналіз показав, що проблема полягає в датчику температур, тож запуск вирішили перенести на 3 вересня.

Тоді ж команді місії успішно вдалося ліквідувати витік водню, але той, який був зафіксований 3 вересня, відрізнявся і був сильнішим. За словами менеджера місії «Артеміда» Марка Сарафіна, «впоратися з цим витоком було не можна». Він додав, що через витік рівень горючого газоподібного водню біля ракети у кілька разів перевищував допустимі значення.

Місія «Артеміда-1» передбачає перший політ як ракети, так і місячної капсули «Оріон», побудованих за контрактами NASA з Boeing і Lockheed Martin Corp.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: