Японські астронавти полетять на Місяць

Новини

У понеділок в Токіо відбулася особиста зустріч президента США Джо Байдена з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою, на якій було оголошено про тісне співробітництво двох держав у космічних проектах. Раніше Японія заявляла, що сподівається здійснити посадку на Місяць до кінця цього десятиліття.

Джерело: ROOTNATION

І ось за результатами зустрічі було заявлено, що країни разом працюватимуть у рамках очолюваної США програми «Артеміда» з відправки людей на Місяць, а потім й на Марс.

“Я в захваті від роботи, яку ми зробимо разом на місячній станції Gateway, і з нетерпінням чекаю, коли перший японський астронавт приєднається до нас у місії на поверхні Місяця в рамках програми Artemis”, – сказав Джо Байден на спільній прес-конференції.

Внутрішня космічна програма Японії зосереджена на супутниках та зондах, тому японські астронавти звернулися до США та росії, щоб вирушити на Міжнародну космічну станцію. Але у світлі останніх подій, пов’язаних із війною росії проти України, співпраця з країною-агресором сходить нанівець.

Японське космічне агентство JAXA прагне пожвавити свої ряди, розпочавши минулого року перший за 13 років набір нових астронавтів. Паралельно скасувавши вимогу, щоб претенденти мали науковий ступінь, і закликали жінок подавати заявки, бо всі сім нинішніх астронавтів країни – чоловіки.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: