Новий тип рухової установки

Новини науки і техніки

Фахівці японської компанії NTT Docomo розробили новий тип рухової установки, принцип дії якої заснований на використанні ультразвукових коливань.

У безпілотника, обладнаного ультразвуковими двигунами, відсутні лопаті та інші частини, що обертаються, він абсолютно безпечний для людини та предметів навколишнього оточення навіть у разі випадкового зіткнення з ними. Але найголовнішою перевагою нового підходу є те, що ультразвукові двигуни абсолютно тихі, так, вони видають звук, але в тому діапазоні, який зазвичай не сприймається людським слухом, повідомляє Dailytechinfo.

Другою перевагою ультразвукового двигуна є набагато менша витрата енергії в порівнянні з електродвигунами, що обертають лопаті пропелерів. Це, своєю чергою, дозволить повітряній кулі або дирижаблю, оснащеному такими двигунами, залишатися в повітрі набагато довше і зробити більшу кількість знімків або зняти довше відео.

На блакитній повітряній кулі компанії NTT Docomo встановлено пару ультразвукових рухових модулів. Звукові коливання, що виробляються цими модулями, взаємодіють з повітрям особливим чином і створюють реактивну тягу, що просуває повітряну кулю в потрібному напрямку. Крім цього, вектор тяги, що створюється ультразвуком, легко регулюється, що надає кулі-безпілотнику досить непогану маневровість.

Навіть у такому досить простому вигляді повітряна куля-безпілотник, оснащена гарною камерою з високою роздільною здатністю, вже може бути використана в практичних цілях, наприклад для знімання різних заходів, урочистостей та інших подій, які зазвичай проводяться в закритих приміщеннях. А в майбутньому фахівці компанії NTT Docomo, які вже подали патентну заявку на їхній ультразвуковий двигун, планують збільшити ефективність і потужність таких двигунів. Це, своєю чергою, дозволить використовувати подібні літальні апарати вже на відкритому повітрі, адже вони зможуть боротися навіть із не найслабшими вітрами та потоками повітря. Джерело