Китай: космічні плани

Головні теми

Китай розробляє плани щодо подальшого розвитку своєї космічної програми, включаючи дослідження астероїдів і системи Юпітера, збір зразків з Марса і дослідження полярного регіону Місяця.

Як заявив офіційний представник Китайського національного космічного управління Сюй Хунлян на прес-конференції в Пекіні, приблизно в 2025 році Китай має намір в рамках однієї місії запустити зонд для збору зразків з навколоземного астероїда і дослідження комети, йдеться в матеріалі інформаційного агентства Сіньхуа.

Китай планує здійснити запуск місії по поверненню зразків з Марса і місії по дослідженню системи Юпітера приблизно в 2030 році, повідомив він. Крім того, Китай має намір запустити місячні зонди «Чан’е-6» і «Чан’е-7» в найближчі п’ять років для вивчення умов середовища і ресурсів Місяця, а також для збору зразків з полярної області супутника Землі.

До кінця 2022 року Китай завершить будівництво власної космічної станції, на якій космонавти зможуть перебувати протягом тривалого часу для проведення наукових експериментів, зазначив представник відомства.