Уряд затвердив постанову для запуску супутника «Січ-2-1»

Новини

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 квітня визначив держпідприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. Янгеля замовником робіт із забезпечення запуску космічного апарата дистанційного зондування землі (ДЗЗ) «Січ-2-1» і його страховки, а також джерела відповідного фінансування.

«Шлях до здійснення всіх необхідних організаційних та фінансових кроків із підготовки та виведення космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30») відкритий. Надалі справа за Державним космічним агентством України та КБ «Південне», — прокоментував це рішення віце-прем’єр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський у Facebook, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він підтвердив завдання, поставлене президентом і урядом, про запуск супутника до кінця поточного року й наголосив, що такі запуски мають стати регулярними.

Згідно з проектами документів, розміщеними на сайті уряду, оператором оптико-електронної космічної системи ДЗЗ буде Національний центр управління і випробувань космічних засобів, і результати роботи цієї системи будуть безкоштовними для центральних органів виконавчої влади.

У матеріалах зазначається, що, крім бюджетних коштів, на запуск супутника буде використано залишки залучених під держгарантії коштів за проектом створення космічного ракетного комплексу «Циклон-4».

У документах також зазначається, що «Січ-2-1» планується внести до європейської програми ДЗЗ Copernicus, а інтервал просторової розрізненості 5-10 м широко затребуваний у народному господарстві. Прямий економічний ефект очікується завдяки продажу комерційним структурам щонайменше 150 тис. кв. км і оцінюється в $5 млн на рік тільки за рахунок даних, отриманих з України.