Спори чорної плісняви з Землі здатні певний час існувати на Марсі

Новини науки і техніки

Чорна пліснява Aspergillus niger, яка здатна вижити на Марсі
Фото: Вікіпедія

Чорна пліснява з Землі здатна певний час існувати на поверхні Марса. Це може завадити людству шукати позаземне життя, але допомогти в освоєнні Червоної планети.

Так, науковці з NASA та Німецького аерокосмічного центру запустили мікроорганізми в стратосферу, щоб перевірити їх стійкість до позаземних умов, пише Hromadske з посиланням на Engadget.

Стратосфера — це другий основний шар атмосфери Землі, розташований над озоновим шаром. Він має умови, які дуже нагадують марсіанські, тому є ідеальним місцем для таких досліджень.

Капсулу MARSBOx з кількома видами мікроорганізмів відправили ще у 2019 році. Усередині контейнера було два шари зразків, нижній із яких був захищений від радіації, щоб учені змогли відокремити вплив радіації від впливу інших умов навколишнього середовища. Повітряна куля NASA доставила контейнер у стратосферу.

Після повернення на Землю виявилося, що спори чорної плісняви Aspergillus niger змогли вижити та відновитися.

Одна з дослідниць Катріна Сімс зазначає, що такі експерименти «є дійсно важливим способом допомогти людству вивчити всі наслідки космічних подорожей для мікроорганізмів і те, як ми можемо використовувати ці знання для досягнення дивовижних космічних відкриттів».

За її словами, організми, які здатні вижити на Марсі, можуть допомогти людям виробляти продукти харчування та матеріали прямо на Червоній планеті. 

Водночас під час пошуку життя там ученим потрібно бути впевненими, що мікроорганізми не потрапили туди разом із космічними апаратами.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: