SpaceX запустить GPS-супутник третього покоління

Головні теми

Компанія Ілона Маска SpaceX запланувала 5 листопада доставити на орбіту Землі четвертий американський геонавігаційний GPS-супутник третього покоління, повідомляється на сайті SpaceX.

Запуск запланований на 5 листопада о 6:24 p.m. EST (6 листопада о 01:24 за Києвом).

Ракета-носій Falcon 9 стартуватиме з комплексу SLC-40 у Флориді, США та доставить на орбіту супутник в інтересах ВВС США.

Згідно з інформацією ЗМІ, вартість запуску одного такого супутника — 96 мільйонів доларів. Вартість же самого супутника близько 568 мільйонів доларів.

Угруповання третього покоління GPS-супутників буде складатися з 32 апаратів.

Супутники GPS III мають велику потужність сигналу, дають змогу визначати місцезнаходження цивільних об’єктів утричі точніше, ніж можуть нинішні супутники, у яких вона становить від 3 до 10 метрів. Точність визначення місця розташування військових об’єктів буде ще вищою.

GPS III має поліпшені можливості з боротьби з перешкодами порівняно з більш ранніми апаратами. Вони будуть у вісім разів більш захищеними від придушення противниками США.

Спершу супутник розмістять на висоті близько 1000 км над Землею, а потім – на середній навколоземній орбіті: приблизно на висоті 20 000 км над планетою.

Нові супутники виробляє корпорація LockheedMartin. Термін експлуатації супутника нового покоління становить 15 років.

Перші 10 апаратів GPS III у версії Space Vehicle (Block IIIA) запустять до 2023 року включно, ще 22 у версії Follow On (Block IIIF) почнуть розміщувати на орбіті з 2025-го по 2034-й роки. Оновлювана система почне працювати на повну потужність не раніше ніж в 2022 році у зв’язку із затримкою в модернізації наземних систем управління супутниками.

За контрактом із ВПС США SpaceX не повертатиме перший багаторазовий ступінь ракети, а втопить його в Атлантичному океані.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: