Запуск французької ракети Ariane 5 перенесений ще на добу

Новини

У зв’язку з негодою запуск важкої ракети-носія Ariane 5 Європейського космічного агентства (ЕSА), яка повинна була стартувати на орбіту з космодрому Куру у Французькій Гвіані з трьома комерційними космічними апаратами, перенесений ще на добу, повідомила компанія-оператор Arianespace, передає Interfax.

“Найближча можлива дата запуску VA253 планується в суботу, 15 серпня”, – йдеться в повідомленні.

Спроба запуску буде зроблена в суботу в тимчасове вікно з 17:33 до 18:20 за часом Східного узбережжя США.

Запуск ракети планувалося здійснити ще в кінці липня. Через виявлені технічні проблеми він неодноразово відкладався.

У п’ятницю він був перенесений через сильний вітер поблизу космодрому.

Ракета-носій повинна вивести на орбіту апарат MEV-2 (Mission Extension Vehicle) американської корпорації Northrop Grumman, призначений для продовження термінів експлуатації супутників. Він повинен буде зістикуватися із супутником зв’язку Intelsat 10-02 на геостаціонарній орбіті, який вже майже вичерпав свої запаси палива для підтримки орієнтації, і “дозаправити” його.

Ракеті також належить вивести на геостаціонарну орбіту перигеєм 250 км і апогеєм 35,7 тис. км супутник Galaxy 30 компанії Intelsat для розширення високочастотного телевізійного покриття території США. На ньому, крім того, розміщено обладнання Федеральної авіаційної адміністрації США, призначене для вдосконалення технічного обслуговування польотів цивільної авіації.

Третій супутник, який планується вивести на орбіту, є японським телекомунікаційним апаратом BSAT-4b. Створений компанією Maxar, він буде використовуватися для телевізійного мовлення у форматі надвисокої чіткості (4K і 8K) в Японії.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: