Астрономи визначили найкраще місце для розміщення телескопа

Новини науки і техніки

Вчені назвали Купол Аргуса в Східній Антарктиді найкращим місцем для розміщення телескопа. Проблема полягає в тому, що це одне із найбільш холодних і віддалених місць на Землі: температура там опускається до мінус 90 градусів Цельсія, а щоб дістатися до нього, потрібно пройти близько 1200 кілометрів вглиб материка, цікавості.

Ідеальним місцем для розміщення оптичних і інфрачервоних телескопів купол зробило поєднання великої висоти, низької температури, тривалих періодів безперервної темряви і виключно стабільної атмосфери. Завдяки цьому астрономи можуть розглядати об’єкти з дуже малими кутовими розмірами, які практично непомітні для спостерігачів на Землі. До такого висновку прийшла група вчених з Китаю, Австралії і Канади. Подробиці їх дослідження опубліковані в журналі Nature, повідомляють CIKAVOSTI.

«Телескоп, розташований на Куполі Аргуса, може перевершити аналогічний в будь-якому іншому місці на планеті і не поступиться в якості картинки більшим установкам, розташованих в середніх широтах», — сказав астроном Університету Британської Колумбії Пол Хіксон, співавтор дослідження.

Він зазначає, що телескоп, розташований на цьому куполі, давав би чіткіші зображення і міг виявити дрібніші об’єкти, ніж будь-яка наявна сьогодні апаратура.

Бін Ма, провідний автор статті, зазначив, що над Куполом Аргуса — тонший шар атмосфери, що дозволяє знизити вплив атмосферної турбулентності. Крім того, над ним немає світлового забруднення неба. У містах штучне освітлення часто виявляється яскравіше, ніж світло зірок. Установка телескопа в Антарктиді могла б вирішити цю проблему.

Дослідження проходило на китайській станції «Куньлунь», яка розташована недалеко від купола. Учені встановили на ній телескопи і камери минулого року і за кілька місяців отримали близько 45 тисяч знімків. Потім вони оцінили рівень перешкод, які з’являються при спостереженні з Землі та на різних висотах (до восьми метрів) і порівняли зображення з отриманими на інших телескопах.

Сьогодні кращими телескопами вважаються чилійський Atacama Large Millimetre Array (ALMA), Гавайська обсерваторія WM Keck і китайський 500-метровий сферичний телескоп з апертурою (FAST). Вони спостерігають космічний простір в діапазоні від 0,6 до 0,8 кутової секунди, а апаратура, розташована на Куполі Аргуса, буде мати діапазон від 0,13 до 0,31 кутової секунди. Тобто можна буде отримати в п’ять-сім разів чіткіші знімки. Бін Ма вважає, що цей показник зможуть поліпшити на 10-12%, якщо впоратися з сильними морозами.

Вчені сподіваються, що їх дослідження переконає уряд Китаю схвалити проєкт і побудувати телескоп в обсерваторії KDUST, щоб вивчати найтемніші та тьмяні об’єкти у Всесвіті

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: