NASA звернулось по допомогу до студентів, аби вирішити проблему пилу на Місяці

Новини

Судді оберуть від 5 до 10 команд, кожна з яких отримає 180 тисяч доларів на реалізацію своєї ідеї.

Американське аерокосмічне агентство NASA звернулося до студентів, аби ті допомогли вченим вирішити проблему пилу на Місяці, який сильно заважатиме астронавтам, повідомляє Hromadske з посиланням на сайт агентства.

Місячний пил здебільшого складається з маленьких часток, як прилипають майже до всього. До того ж вони абразивні і тому можуть пошкодити все що завгодно — скафандри, обладнання, космічні кораблі, місце, де проживатимуть астронавти.

Також ці частки можуть завдати шкоди здоров’ю астронавтів, якщо потраплять всередину організму, зокрема в легені.

«Видалення місячного пилу з місця, де його не має бути, дуже важливе для майбутніх космічних досліджень», — йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим NASA хоче отримати «широкий спектр творчих рішень» цієї проблеми від студентів університетів та коледжів у межах свого щорічного «Революційно-інноваційно-модернізаційного конкурсу» (Breakthrough, Innovative and Game-changing).

У цьому конкурсі є такі категорії: запобігання пиловому забрудненню й пом’якшення його наслідків під час посадки, пилестійкість скафандра, видалення пилу ззовні та контроль над ним у місці проживання астронавтів.

«Цей конкурс дає студентам як представникам покоління «Артеміда» (Artemis) безпрецедентну можливість допомогти подолати історично складні технічні перепони для зменшення впливу місячного пилу», — сказала Нікі Веркгайзер, керівниця програми інноваційного розвитку NASA з Директорату космічних технічних місій (STMD).