“Укроборонпром” звільнив президента ДП “Антонов” Олександра Донця

Новини

Державним концерном “Укроборонпром” ухвалено рішення про припинення повноважень президента підприємства ДП “Антонов” Олександра Донця. 

Відповідний наказ підписаний генеральним директором ДК “Укроборонпром”  Айварасом Абромавичусом 9 червня.

Тимчасовим виконуючим обов’язки призначено Олександра Лося, віце-президента з проектування ДП “Антонов”. 

Напередодні комісія ДК “Укроборонпром” завершила перевірку ДП “Антонов” й передала матеріали за її результатами до Служби безпеки України та Національного агентства з питань запобігання корупції.

Перевірка проводилася з 27 квітня до 22 травня 2020 року за дорученням Прем’єр-міністра України за даними Служби безпеки України, викладеними у листі СБУ від 16 квітня щодо наявної інформації про “нанесення шкоди національним інтересам України, пов’язаної з бездіяльністю, послідовними безсистемними управлінськими діями керівництва Державного підприємства “Антонов”.

За результатами перевірки були виявлені численні факти, що можуть свідчити про неефективне управління державним підприємством; нецільове використання об’єктів державної власності; зловживання та порушення з боку керівництва, що могли призвести до значних збитків державі та нанести істотну шкоду репутації найбільшого авіаційного підприємства України.

Результати перевірки разом з матеріалами щодо дій керівництва підприємства, що містять ознаки кримінальних правопорушень, передані для подальшої оцінки та розслідування до правоохоронних органів.

Акт перевірки також направлений Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України.

З актом та матеріалами перевірки керівництво Концерну також ознайомило голову Профспілки авіабудівників.

ДП “Антонов” з цим рішенням миритися не збирається. Про це підприємство повідомило на своїй сторінці у Facebook:

Шановні представники ЗМІ!

У зв’язку з агресивною політикою, яку концерн „Укроборонпром” проводить в авіаційній галузі та стосовно ДП „АНТОНОВ” зокрема, профспілки ініціювали проведення відкритої прес-конференції за участю колективу Підприємства.

Ми маємо констатувати, що ДК „Укроборонпром”, до складу якого ДП „АНТОНОВ” входить з 2015 року, вдається до заходів, спрямованих на припинення діяльності підприємства.
Колектив ДП „АНТОНОВ” підготував відкриті звернення до керівництва держави, в яких звертає увагу можновладців до ситуації, що склалася навколо флагмана авіапрому України.

Запрошуємо вас взяти участь у зборах, які відбудуться о 12:00 9 червня на прохідній ДП „АНТОНОВ” за адресою: вул. Туполєва, 1.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: