Прогнозується, що серійне виробництво виробу «Вільха-М» розпочнеться з 2021 року

Новини

В ДККБ «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром», прогнозують, що серійне виробництво нових коригованих ракет «Вільха-М» почнеться в наступному році.

Таку інформацію надали представники українського оборонного підприємства у відповідь на запит журналістів «Донбас Реалії», повідомляє Defense Express. На КБ «Луч» також заявили, що питання щодо фінансування програми «Вільха-М» вирішене.

«Міноборони України виділено кошти для проведення зазначених випробувань, а також розрахунку з ДП «ДержККБ «Луч» та його співвиконавцями за виконані роботи. Після проведення вказаних випробувань Міноборони України повинно у найкоротший термін поставити вироби «Вільха-М» на озброєння ЗСУ. Прогнозується, що з 2021 року розпочнеться її серійне виробництво», – йдеться у відповіді на запит.

В конструкторському бюро очікують, що випробування нової коригованої ракети з дальністю ураження ціли до 120 км завершаться вже у другому кварталі цього року.

«У квітні місяці відбулися вже другі успішні випробування ракети. У 2-му кварталі 2020 року заплановано проведення завершального етапу випробувань», — відзначили на оборонному підприємстві.

На той же період заплановані й фінальні випробування берегової версії ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».

«У другому кварталі 2020 року проводиться заключний етап проведення випробувань комплексу «Нептун». Прогнозується, що у 2020 році комплекс буде прийнятий на озброєння Збройних сил України та розпочнеться його серійне виробництво», – повідомили у конструкторському бюро.

При цьому представники ДККБ «Луч» не підтвердили виділення коштів Міноборони на цю програму, як це було з відповіддю щодо фінансування «Вільхи-М».

«Питання фінансування програми «Нептун» у 2020 році вирішується замовником у плановому порядку. Основними показниками ДОЗ кошти на фінансування цих робіт передбачені», — зазначили у КБ «Луч».

Нагадаємо, з 25 по 29 квітня цього року на Державному випробувальному полігоні Збройних Сил України «Алібей», що в одеський області, проходив черговий етап випробувань високоточної реактивної системи залпового вогню «Вільха-М» та ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» з бойовими пусками крилатих ракет Р-360 по морській цілі. Попередні випробування цих комплексів відбулися на початку квітня ц.р.

Також варто додати, що в кінці квітня ДККБ «Луч» достроково відвантажив 16 одиниць виробів «Вільха», що серійно виготовлялися на підприємстві відповідно до державного контракту укладеного в рамках ДОЗ з Міністерством оборони України у 2018 році, таким чином виконавши зобов’язання щодо постачань Збройним силам України зазначених виробів.

З відкритих джерел відомо, що 48 одиниць 300-мм реактивних снарядів Р624 «Вільха» з дальністю до 70 км було поставлено Збройним силам у 2019 році. Своєю чергою ще 28 ракет було відвантажено у березні цього року. Таким чином на зараз ЗСУ отримали щонайменше 92 кориговані ракети «Вільха».