Державне космічне агентство України проведе повну інвентаризацію своєї інтелектуальної власності

Новини

Космічна індустрія є наукоємною та стратегічною галуззю, що формує імідж України як держави з високим інноваційним та інтелектуальним потенціалом. За роки існування космічної індустрії науковці, фахівці та інженери створили тисячі технологічних розробок та отримали на них патенти. Проте, за 27 років роботи Державного космічного агентства жодного разу не проводилась інвентаризація цих розробок. 

Про це повідомляється на сайті ДКА.

«Зараз наша мета – виявити усі об’єкти інтелектуальної власності в космічній індустрії України, впорядкувати їх та захистити. Після цього ми плануємо створити спеціальну онлайн-платформу, де можна буде законним чином придбати патент, або інвестувати гроші в технологію, яка знаходиться на початковому етапі розробки. Проєкт отримав назву Space Gate IP-Platform», – говорить голова Державного космічного агентства Володимир Усов. 

Прозорий облік та комерціалізація інтелектуальної власності стане стимулом для спеціалістів продовжувати займатись космічними технологіями. 

«Ми також прогнозуємо, що проєкт наочно продемонструє попит на українські технології в світі», – додає Усов. 

Перший крок у створенні платформи – меморандум про співробітництво, який 7 травня підписали державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» та Державне космічне агентство України. 

Наступний крок космічного агентства – участь у програмі TISC (Technology and Innovation Support Center), що дозволить у стислий термін створити Центр трансферу технологій та підготувати власних фахівців у сфери інтелектуальної власності. 

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: