Оприлюднено порядок видачі дозволів на провадження космічної діяльності та подання декларації

Новини

Як ми повідомляли, 26 лютого 2020 року Уряд на своєму засіданні зняв заборону на провадження космічної діяльності приватними підприємствам.

Дане рішення було прийнято на реалізацію Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання космічної діяльності” № 143-ІХ, який був ухвалений парламентом 2 жовтня 2019 року і підписаний Президентом України Володимиром Зеленським 29 жовтня 2019 року.

Зокрема, передбачається, що відтепер суб’єкти господарювання приватної форми власності, можуть отримати дозвіл на здійснення таких видів космічної діяльності:

1)  випробування (окрім комп’ютерних) ракет-носіїв, в тому числі їх агрегатів та складових частин і космічних апаратів;

2)  запуски ракет-носіїв та/або космічних апаратів;

3)   управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі;

4)   повернення космічних апаратів та/або їх складових частин, що повертаються з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю.

Прийнятий на засіданні уряду Порядок, окрім видачі дозволів, також врегульовує відмови у видачі та анулювання дозволів на здійснення окремих видів космічної діяльності.

Крім цього, приватні підприємства, які мають намір здійснювати космічну діяльність, мають подати центральному органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері космічної діяльності, декларацію про провадження господарської діяльності. Така декларація є інструментом входження на ринок космічних технологій для суб’єктів космічної діяльності приватної форми власності.

І ось сьогодні на сайті КМУ нарешті з’явилися ці рішення.

Так, Постановою від 26 лютого 2020 р. № 197 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволів на провадження окремих видів космічної діяльності, а Постановою від 26 лютого 2020 р. № 198 затвердив Порядок подання декларації про провадження господарської діяльності у сфері космічної діяльності.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: